У середу, 21 серпня, прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні Уряду розповів про зміни, що відбулися за час його Кабміну.

Так, прем'єр зазначив, що з 2016 року мінімальна зарплата зросла втричі - до 4173 гривень або до 150 доларів. Детінізація дала змогу збільшити середню зарплату вдвічі. Також вдвічі зросла пенсія.

Також він нагадав, що міжнародні резерви НБУ за цей час майже подвоїлися і сьогодні становлять близько 22 млрд доларів.

Ще одним показником змін Гройсман назвав майже стабільний курс національної валюти, починаючи з 2016 року.

Наступним показником є інфляція. Якщо в 2014 році вона була майже 25%, то вже торік рівень інфляції був 9,8%, а в цьому році 9,1%.

Він зазначив, що Україна вже 1363 дні живе без прямих поставок газу з боку Росії. Також він нагадав, що розпочато роботу Фонду енергоефективності, який є додатковим інструментом реалізації політики енергозбереження.

Гройсман констатував, що за останні роки в Україні оновлено та збудовано понад 7 тис. км доріг, а в проєкт Держбюджету на 2020 рік буде закладено щонайменше 75 млрд грн.

Крім того, прем'єр зазначив, що політика дерегуляції та переведення адміністративних послуг, які надає держава в онлайн-режимі, дали змогу довести кількість електронних послуг до 128, а до кінця року є план отримати 200 е-послуг.

Серед іншого, прем'єр нагадав, що за сприяння Уряду за три роки в Україні відкрилися 320 нових садків і дошкільних установ, відремонтовано, оновлено та збудовано з нуля загалом понад 5,6 тис. шкіл.

Глава Уряду також наголосив, що за час роботи чинного Кабміну в Україні створені 85,5 тис. місць в дитячих садках, що істотно скоротило дефіцит, який в 2016 році становив 100 тис. місць.

Крім того, за даними прем'єра, вже 70% українців обрали своїх лікарів, а за програмою "Доступні ліки" відшкодовано 40 млн рецептів.

Серед інших досягнень Гройсман зазначив, що кількість кінострічок, знятих за три роки в Україні за підтримки урядових програм, досягне до кінця поточного року 148 фільмів.

Прем'єр також зауважив, що всі міністерства передадуть новому уряду "перехідні книги" про хід всіх проведених реформ.

Як писав «Вголос», у НАБУ відкрили провадження проти Гройсмана.