За словами прем'єра, Уряд думає над тим, як виконати вимогу Міжнародного валютного фонду про приведення цін на газ для населення до ринкового рівня й одночасно врахувати платоспроможність населення. Про це він сказав під час виступу у ВРУ, пише УНІАН.

«Так, ці зобов'язання (щодо приведення цін на газ до ринкового рівня) є, і я вам сказав про те, що ми думаємо, як вийти з цієї ситуації», – зазначив прем'єр.

На його думку, рішення про різке підвищення цін на газ може бути використано для дискредитації Уряду.

«Я знаю, що є багато людей, які хочуть мені надіти це на голову, щоб сказати: ось, Гройсман у цьому винен, але не Гройсман у цьому винен і не українці, винна ситуація сьогодні, з якої ми повинні знайти правильний вихід», – сказав прем'єр.

При цьому він зазначив, що курс уряду на енергонезалежність у майбутньому дозволить уникнути постійного підвищення цін через прив'язку до імпортного паритету.

«Дійсно, це зобов'язання України, щоб вирівняти імпортний паритет, але мій курс, як прем'єр-міністра, полягає у тому, щоб зробити Україну енергонезалежною країною, щоб ми не купували газ за кордоном. Я вам хочу сказати, що цього року державна компанія «Укргазвидобування» видобуде рекордні понад 16 млрд куб. м газу», – заявив прем'єр.

Нагадаємо, учора у Міжнародному валютному фонді вкотре заявили, що ціни на газ в Україні мають стати ринковими, а найбільш вразливі домогосподарства повинні бути захищені субсидіями. Кабмін у 2016 році схвалив постанову, яка вирівнює ціни на газ для всіх категорій населення, приводячи їх до ринкового рівня. Також постанова передбачала механізм автоматичного перегляду цін раз на півроку для приведення цін до ринкових. Однак жодного перегляду цін із того часу не відбулось, а ціни на газ для населення зараз значно нижчі від ринкових. 

Уряд у березні прийняв рішення продовжити спецзобов'язання для «Нафтогазу України», що передбачає продаж газу населенню за чинною ціною, до 1 червня. На початку травня міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив про можливість продовження спецзобов'язання на період після 1 червня.

 

 «Вголос»