Як наголошує очільник свободівської фракції в міській раді Юрій Сиротюк, керівник району має звітувати перед громадою, а не перед своїми підлеглими.

Звіт у Деснянському районі Києва засвідчив про формальний підхід керівництва РДА до виконання рішення міськради щодо звітування перед громадою. У найкращих традиціях Партії регіонів в.о. голови цієї РДА Віктор Крохмалюк зігнав на звіт працівників закладів освіти, керівників ЖЕКів та працівників апарату РДА, аби формально відбути обов’язок.

Ідея посадовця провалилася, адже на звіт завітали представники громади району, активісти, учасники московсько-української війни й члени ВО «Свобода», серед яких народний депутат України Андрій Іллєнко, голова фракції націоналістів в Київраді Юрій Сиротюк та депутати-свободівці Петро Кузик, Михайло Буділов, Денис Попов, Володимир Бохняк та інші.

 

«Нинішній псевдозвіт виконувача обов’язків голови Деснянської РДА лише засвідчує ту кризу адміністрування, яка склалась у Києві. На рівні районів у столиці діє пряме президентське правління, адже голів адміністрації без погодження з громадою призначає Президент. Голови РДА не контактують із громадою, бо їм не цікава думка виборців.

Цей звіт перетворився у фарс. Замість того, аби запросити всіх охочих із деснянської громади й поспілкуватися та прозвітувати про зроблене, зігнали представників комунальних підприємств, організацій, котрі підпорядковані РДА, аби провести звіт для галочки. І так буде тривати доти, поки громада не обиратиме районні ради,  які матимуть повноваження призначати голів адміністрацій. Водночас у виборців має бути право на відкликання очільників РДА», – заявив голова фракції ВО «Свобода» в Київраді Юрій Сиротюк.

Зазначимо, що всі голови районних державних адміністрацій столиці зобов’язані раз на півріччя звітувати про діяльність перед громадою. Відповідне рішення місяць тому ухвалила Київрада з ініціативи фракції «Свободи».

«Вголос»