Про це на сесії Львівської міськради заявив в. о. голови громадської ради при Головному управлінні Національної поліції у Львівській області, член громадської ради при Львівській ОДА Рустам Курбанов.

Він зазначив, що завтра на громадських слуханнях обговорюватимуть положення про створення громадських колегій при управліннях або департаментах ЛМР. «Ми вважаємо, що Львів заслуговує на те, щоби, будучи проєвропейським, сильним, мати відкритий колективний орган, не звужений лише рамками повноважень колегій. Ми візьмемо завтра участь в обговоренні положення про створення колегій, але категорично заперечуємо проти такого звуження повноважень громадського сектору», – наголосив Курбанов.

За його словами, практика створення громадських рад є поширена від Ужгорода до Маріуполя. «В Ужгороді така рада діє при депутатському корпусі, в Маріуполі вона є при виконкомі. Ми не робимо принципової різниці, при якому органі її треба створити. Нам відомий процес ініціації з боку міського голови включення представників громадськості до складу виконкому, а також про завтрашні слухання положення щодо створення громадських колегій при управліннях або департаментах. Вони мали б діяти у складі не більше ніж 21 особи і проводити дуже вузьку профільну діяльність, не перетинаючись між собою», – розповів Курбанов. Він додав, що громадська рада при ЛОДА проголосувала категорично проти висунення свого представника до складу виконкому Львівської міської ради. Водночас, за його інформацією, уже є 4 кандидати від громадськості. (Нагадаємо, до складу виконкому мають увійти 3 представники громади і загалом він складатиметься з 9 осіб, – ред.)

«Громадські ради – це колективний орган, який має працювати комплексно. На нашу думку, громадська рада, а не окремі представники мають бути колективним органом, адже це запасний аеродром місцевого самоврядування, це – соціальний ліфт, у якому люди мають пересуватися на вищі щаблі влади в колективному процесі, змаганні, а не виконувати функції швейцара, що натискатиме на кнопки в елітному будинку. Громадській раді як колективному органу буде краще працювати та опонувати в напрямку того, щоб офшорна зона «площа Ринок» перестала існувати», – сказав Курбанов.

Нагадаємо, «свободівець» Андрій Карбовник сьогодні під час сесії вимагав внести до порядку денного 2-ї сесії питання створення громадської ради при виконавчих органах Львівської міської ради та районних адміністраціях.