Про це розповів в. о. голови Громадської ради при Головному управлінні Національної поліції у Львівській області, член Громадської ради при Львівській ОДА Рустам Курбанов під час засідання ради сьогодні, повідомляє кореспондент «Вголосу».

Рустам Курбанов зазначив, що зараз триває ліквідація обласного управління міліції без правонаступництва. Дмитро Загарія є одночасно керівником ліквідаційної комісії управління та керівником новоствореного управління поліції, тобто сам собі передає документи та матеріальну базу, і така ситуація створює можливість для зловживань. За словами керівника Громадської ради, наступного року буде повністю ліквідовано обласне управління міліції і створено територіальне управління поліції. Оскільки відбувається ліквідація без правонаступництва, то всі потенційні скарги від працівників міліції, інших людей, які мали претензії до працівників управління міліції, контрагентів, які мали договори з міліцією, усі питання кримінального характеру, до прикладу, зникнення кількасот одиниць зброї із райвідділків, залишаться закритими назавжди.

«7 тисяч людей у Львівській області, згідно з рапортами, звільнено з управління міліції. Близько 5 тисяч звільнених – так звані атестовані працівники, які зараз очікують переатестації та рішення про те, чи працюватимуть вони в поліції. Виникає питання, що буде з цими людьми, якщо їх не візьмуть назад на роботу, а Територіальне управління поліції, яке створено без правонаступництва, ні за що не відповідатиме? Чи збережеться за ними місце проживання в гуртожитку, що буде з їхніми вислугами, професійними захворюваннями, із їхніми пенсіями та квартирними чергами? Ми досі не почули від пана Загарії відповіді на жодне із цих запитань», – сказав Рустам Курбанов.

Він додав, що матеріальні цінності, фінансові потоки та земля, які сам собі передає Дмитро Загарія, є основними джерелами корупції, і ніхто не контролює, чи не зловживає керівник управління поліції такою ситуацією.

«Ніхто навіть не знає, скільки коштує господарство обласної міліції. Тому не буде дивно, якщо після цієї реорганізації на Львівщині з’явиться кілька дуже забезпечених правоохоронців, у яких будуть нові дачі, будинки, як, наприклад, у Пісного, в якого дуже талановита дружина й донька. Не буде також дивно, якщо спортивне товариство «Динамо» як громадська організація отримає від ГУ МВС якусь спортивну базу, а потім вона потрапить у приватні руки поза конкурсом. Таких прикладів можна називати багато, адже немає ніякого контролю в процесі передачі майна», – вважає Рустам Курбанов.

За його словами, Громадська рада звернеться з приводу суміщення посад Дмитром Загарією до керівництва поліції України, а також до самого керівника Головного управління Національної поліції у Львівській області. Таке рішення буде ухвалено під час найближчого засідання ради, адже сьогодні для його ухвалення не вистачило одного голосу.

Як писав «Вголос», 7 листопада було зареєстровано Головне управління Національної поліції у Львівській області.