Таку думку висловив представник ГМ «Опора» Андрій Дутчак під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Андрій Дутчак зазначив, що зриви у процедурі роботи ДВК можуть бути через неналагоджену роботу членів комісії, оскільки за недавній період часу було замінено 60% складу ДВК.

Він зазначив, що на попередніх виборах були випадки, коли робота комісій зривалася через те, що плутали бюлетені, губили печатки, ключі від сейфів тощо. Ці ситуації були поодинокими і спричинені неуважністю окремих осіб. Водночас, зважаючи на процедури формування ДВК в цей передвиборчий період і їхні затримки, випадки зриву роботи комісій можуть бути масові і через це можуть бути проблеми із вчасністю відкриття дільниць.

«Також, через постійні заміни членів ДВК, не всі вони встигли пройти навчання, влитися в роботу комісій, відповідно ми очікуємо, що можуть бути серйозні порушення в процедурі роботи ДВК, навіть у підрахунку голосів чи видачі бюлетенів. Ми проводили цікаве тестування: задавали членам ДВК питання про те, що він робитиме, якщо виборець на дільниці попросить його видати лише один бюлетень. Дуже мало, менше 10% членів ДВК відповіли правильно», – розповів представник «Опори».

Також громадські спостерігачі очікують, що у день голосування будуть зафіксовані спроби підкупу виборців безпосередньо біля виборчих дільниць.

Однак найбільше маніпуляцій, на думку Андрія Дутчака, буде під час підрахунку голосів та передачі даних до ЦВК, «тому що це місце найменш захищене під час всього виборчого процесу».