Відповідне звернення прийняли на Форумі громадських організацій  Львівщини 23 жовтня і поширили сьогодні.

У зверненні зокрема сказано: «У період становлення Української Держави, в час глобалізації і гострої ідеологічної боротьби у світі, фальсифікації нашої історії стає національною необхідністю збереження історичної пам’яті народу і належного вшанування  героїв визвольних змагань за Незалежність та видатних постатей нашого народу.

Наступного року виповнюється 95 років від дня  утворення Західно –Української Народної республіки і 70 років,  як відійшов у вічність Митрополит Андрей Шептицький . У 2015 році виповнюється 150 років від дня народження Митрополита Андрея .
            
У світлі цих знаменних дат висловлюємо занепокоєння щодо вкрай незадовільного стану утримання існуючих та недобудованих меморіалів, пам’ятників і монументів у Львові, присвячених героям визвольних змагань, жертвам репресій тоталітарних  режимів, видатним українцям».
       
Серед основних об’єктів активісти називають:
1. Меморіал воїнам Української Галицької Армії, Січовим Стрільцям на Личаківському цвинтарі, поле №76; ( нижній рівень Меморіалу); недобудовані – поле почесних поховань, каплиця Євгена Петрушевича, Аркада –Вівтар Батьківщини,   меморіал воїнам Української Повстанської Армії на Марсовому полі,  вулиця Мечнікова.
2. Пам’ятник  борцям за волю України, на вул. Дмитра Вітовського- непобудований, освячений камінь на цьому місці стоїть більше десяти років.
3. Пам’ятник Степану Бандері- недобудований. Не встановлені 4 бронзові рельєфи Тріумфальної Арки –символу Української держави.  Рельєфи відображають історичні періоди Держави (Княжа доба, козаччина, УНР, Незалежна Україна) . Недобудовані  партерна частина пам’ятника, благоустрій прилеглої територпії, дитячі майданчики і ін.
4. Пам’ятник жертвам московського комуністичного режиму на Янівському цвинтарі, поле №55 – недобудований (« Дзвін памяті», озеленення, облицювання гранітними плитами «Стіни Скорботи» та ін).
5. Пам’ятник Митрополиту Андрею Шептитцькому з відновленням площі Св. Юра (згідно прийнятого проекту на основі Всеукраїнського конкурсу, проведенного рішенням №211 від 01.03.2010 р. сесії Львівської міської Ради)- будівництво не ведеться.
6. Меморіальний комплекс жертв тоталітарних режимів на Західній Україні - на території тюрми на Лонцького – не ведеться.
7. Збудувати пам`ятник жертвам депортацій у Львові на вулиці Снопківській на місці каменя, освяченого ще десять років тому.
         
«Вимагаємо  вжити негайних заходів відповідними структурами Львівської обласної ради, Львівської облдержадміністрації, Львівської міської Ради щодо утримання в належному стані існуючих і охорони побудованих  меморіалів і пам’ятників та включити до обласного і міського бюджетів на 2014 рік кошти для завершення недобудованих об’єктів і будівництво раніше запланованих меморіальних комплексів  у м. Львові», – наголошено у зверненні.

Підписали звернення:
                                           
Конгрес української інтелігенції Львівщини;
Львівське обласне товариство політв`язнів і репресованих;
Львівська обласна організація Спілки офіцерів України;
Львівське обласне відділення Всеукраїнського об`єднання ветеранів;
Львівська крайова організація Асоціації  українських правників;
Львівська організація Спілки політв`язнів України;
ЛОО ВШТ ім.О.Теліги;
Ліга творчої інтелігенції Львівщини
Львівська організація Спілки письменників України;
Львівська організація Спілки художників України;
Львівська організація Спілки журналістів України;
Львівська організація Спілки архітекторів України;
Львівська організація Всеукраїнської Ліги українських жінок;
Львівське відділення Союзу українок;
Львівське обласне відділення Українського фонду культури.
Видавництво «Літопис УПА»;
Львівська обласна ОУН (м);
Суспільно-культурне товариство «Любачівщина»;
Суспільно-культурне товариство «Тернопільщина»;
Суспільно-культурне товариство «Лемківщина»;
Суспільно-культурне товариство «Холмщина»;
Журнал «Універсум»;
Львівська обласна організація товариства охорони памяток історії та культури;
«Пласт»;
Товариство «Рідна школа», міський осередок;
Асоціація видавців та книгорозповсюджувачів;
ГО «Вічна Україна»;
ГО «Скнилівська трагедія»;