Близько 20 громадських організацій Львівщини звернулися до Президента України Віктора Ющенка та міністра юстиції України Романа Зварича з вимогою направити на Львівщину повноважну комісію для проведення всесторонньої перевірки стану судочинства в регіоні.
Звернення було прийняте на засідання громадських організацій Львівщини 7 квітня.
„Громадські організації Львівщини стурбовані ситуацією, що склалася у м.Львові після завершення помаранчевої революції. Справа стосується намагання судових органів паралізувати роботу міської ради. Суди постійно втручаються у невластиві їм функції, що є виключною компетенцією органів місцевого самоврядування у сфері земельних відносин, відчуження майна, тарифної політики, тощо. За період 2003-2004 років із загальної кількості розглянутих 8 329 справ за участю міської ради та її виконавчих органів з порушенням чинного законодавства вирішено не на користь міської ради 7 836 справ, що складає 94 відсотки”, ― сказано у зверненні.
У зверненні також згадано про накладення арешту на все майно територіальної громади міста та рахунки Львівської міської ради.
«На нашу думку, причиною цього є перебування на керівних посадах в органах судочинства Львівщини людей старого режиму. Згадаємо хоча б ганебне рішення районного Сихівського суду щодо обрання мера Мукачева, яке сколихнуло всю Україну”, ― зазначається у зверненні.
Громадські організації вимагають всесторонньої перевірки викладених фактів.
Заяву підписали представники: Спілки Політичних в‘язнів України, ЛКБ-ОУН-УПА, ГПО “Галицький вибір”, Львівського обласного відділення Національної спілки кобзарів, Львівського Обласного Товариства Політичних В’язнів і Репресованих, Благодійного фонду “Просвіта і Чин”, Львівського обласного товариства дітей політичних в’язнів і репресованих, Прикарпатської Січі Українського Козацтва, Львівської міської громадської організації Союзу Українок, “Товариство Лева”, Громадської організації “Центральна Школа Бойового Гопака”, Громадська організація “Етра”, Львівського міського благодійного фонду “Відкритий світ” В.Ляшкевич, Мережевого видання “Поетичні майстерні”, Громадської організації “Самобутня Школа Асгарда”.