Сьогодні представники громадських організацій Львівщини взяли участь у міжрегіональній Інтернет-конференції коаліції громадських організацій „Новий вибір” з проблем моніторингу виборчого процесу.
Учасники відзначили технічну неготовність виборчих дільниць та дільничих комісій до проведення виборів у Львівській області .
У Львівській області, стверджує представник „Генези” Діана Юраш, тільки 20-30% неурядових організацій займаються моніторингом передвиборчої ситуації та просвітою виборців.
Про технічну неготовність ДВК та недосконалість Закону про вибори президента, які можуть створити ряд проблем в етапі проведення виборів, говорив керівник Центру політичних досліджень Анатолій Романюк.
Він також висловив думку про часткову або повну неготовність членів ДВК виконувати свої функції, часто вони не знають про своє членство у ДВК або є покійниками. Свій негативний вплив на проходження виборів має неврівноввавжені виборчі фонди кандидатів у президенти, коли фонди одних значно перевищують фонди інших кандидатів.
Обласні штаби, за словами Анатолія Романюка, працюють тільки із загальнодержавними подіями, натомість майже не роблять жодного наголосу на регіональні події, що свідчить про недостатню увагу кандидатів у президенти до регіональних проблем.
Анатолій Романюк також зазначив, що у Львівській області спостерігається виборчий психоз, через що не може вирішитися цілий ряд технічних питань підготовки до проведення виборів, господарські питання часто переводяться у політичну площину.
Кожна із сторін кандидатів намагається максимілізувати свій виграш і мінімізувати програш. „Спостерігається використання адмінресурсу, коли керівники підприємств і організацій проводять роз’яснювальну роботу, щоб надати перевагу визначеному кандидату, однак з такими виявами важче боротися. Готовність населення до участі у виборах — дуже висока, однак вибори можуть не відбутися через технічну непідготовленість комісій”, —- вважає Анатолій Романюк.
Нормалізувалася ситуація із ТВК, які зараз вже проводять повноцінні засідання, однак і досі 30 прміщень, де мають проводитися засідання ДВК, не придатні для виконання свого призначення, — про це повідомив керівник інформаційно-аналітичного відділу Назар Бойко.
Про неефективність ДВК, їхню непрацезданість свідчать і близько 100 телефонних дзвінків на гарячу лінію БО „Твоє право”. Такі дані оприлюднив представник організації Андрій Гнида.
У конференції взяли участь представники неурядових організацій Львова, Житомира, Полтави, Одеси і Сімферополя, частина з яких проводили моніторинг передвиборчої ситуації.
Львівські неурядові організації представляли Центр політичних досліджень, ЛОГО КВУ, суспільно-гуманітарний консорціум „Генеза”, БО „Твоє право” та ін.