Про це заявила директор експертно-дорадчого центру «Правова аналітика» Мар’яна Булгакова під час прес-конференції «Будівництво газових мереж: як не допустити монополізації ринку?» у Львові.

За її словами, новий закон про ринок природного газу прописано доволі непогано. Під час його розробки врахували деякі пропозиції громадськості, а саме: передбачили, що замовники на власний розсуд обирають будівельні організації, які здійснюють певні роботи. Проте закон передбачає також розроблення кодексів газорозподільних систем, під час написання яких Національна комісія з регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг не врахувала пропозиції громадськості.

«Ми знову там бачимо багато проблем, які поставлять під загрозу існування малого та середнього бізнесу у сфері будівництва та приєднання до газових мереж. Адже в редакції цих кодексів є плутанина в термінології і будівельні підприємства знову не визнають окремим суб’єктом ринку природного газу», – каже Мар’яна Булгакова.

За її словами, Національна комісія з регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг відмовляється внести ці підприємства до переліку суб’єктів.

«Незважаючи на те, що закон прописано доволі непогано, є загроза, що буде ухвалено кодекси газорозподільних систем, які знову створюватимуть передумови для зловживань і знищення конкуренції на ринку будівництва газових мереж. Якщо не буде вирішено цю проблему, в нас не буде іншого виходу, як оскаржувати в суді кодекси газорозподільних систем», – наголошує Мар’яна Булгакова.

Голова ГО «Газовики Львівщини» Олег Тимо також додав, що кодекси було розроблено без їхньої участі. «Вони суперечать ухваленому ЗУ про ринок природного газу. Загалом монополізація ринку з будівництва газових мереж стала можливою через брак інформації у замовників послуг та споживачів», – каже він. Відтак представники громадських організацій мають намір не допустити повернення монополізації на ринку будівництва газових мереж.