Акцію „Улюблена гра міліціонерів” провела сьогодні у Львові Громадянська кампанія „Пора!”.
Акція проходила поблизу збудованої активістами студентських рухів барикади на площі біля пам’ятника Іванові Франку.
8 активістів ГК „Пора!” розклали на газонах навколо пам’ятника Івана Франка 10 лимонів, які символізували гранати. Після цього з перехожих та усіх бажаючих були сформовані 2 команди по 10 чоловік, які повинні були віднайти у траві сховані „гранати”.
„Ідея акція з`явилась після того, як студентам „Львівської політехніки” були підкинуті гранати, при чому підкинуті правоохоронними органами – є така версія. Акцію ми проводимо, щоб саркастично це показати і висміяти. Завдання – яка команда знайде більше гранат, та і переможе”, — відзначив сьогодні під час акції активіст ГК „Пора!” Юрко.
„Ми хочемо показати, що чиниться тиск на студентів, як з боку правоохоронних органів, так і з боку керівництва ВНЗ. Тому що багатьох виганяють, відраховують з ВНЗ”, — додав Юрко. Назвати конкретні приклади відрахування студентів з вищих навчальних закладів він відмовився.
Винагородою для команди, яка знайде більшу кількість гранат будуть цукерки або ті ж „гранати”.
У акції взяли участь 28 людей.
Як повідомляло агентство, за фактом виявлення трьох гранат у приміщенні Студентського братства НУ „Львівська політехніка”, що знаходиться за адресою вул. Глибока, 12 у Львові, ЛМУ УМВСУ у Львівській області порушило кримінальну справу за ст. 263 КК України — „незаконне придбання, зберігання та носіння бойових припасів”.
Гранати були виявлені правоохоронцями 27 жовтня.