Громадянська кампанія „Пора!” вступила у другий етап своєї діяльності ― декучмізації України.
Про це активісти ГК „Пора!” повідомили сьогодні під час прес-конференції у Львові.
Активісти Громадянської кампанії „Пора!” наголосили на тому, що із закінченням президентських виборів завершився перший етап діяльності руху. Другим етапом має стати декучмізація України. Метою цього етапу є збереження та підвищення активності українського народу. За словами активіста Андрія Шевців, „Пора!” змінить формат своє діяльності, але залишиться в рамках широкої громадянської кампанії.
Під час прес-конференції активісти „Пори!” оприлюднили план діяльності руху на етапі „Декучмізацїі України”.
Насамперед Громадянська кампанія „Пора!” наполягатиме на проведенні люстрації старих кадрів.
Члени „Пори!” вимагають звільнення всіх без винятку працівників державної влади та виконавчих органів місцевого самоврядування, зміни структури державного апарату та приведення до влади чесних, порядних, відповідальних фахівців, — зазначив активіст „Пори!” Олександр.
Активісти „Пори!” також наполягають на оприлюдненні та скасуванні численних Указів Президента України, постанов уряду та інших нормативних актів.
Одним з пунктів подальшої діяльності ГК „Пора!” є викриття фактів фальсифікації виборів і покарання фальсифікаторів.
Активісти руху відзначили важливість проведення розслідування щодо записів Миколи Мельниченка та щодо вбивств Георгія Гонгадзе, Александрова та інших резонансних справ. Представники „Пори!” зазначили, що вимагатимуть поновлення на роботі та навчанні звільнених за політичні переконання і реабілітації жертв політичних репресій.
Згідно з планом подальшої діяльності „Пори!”, активісти руху лобіюватимуть прийняття Закону про громадський контроль за діяльністю влади та наполягатимуть на припиненні практики масового стеження і прослуховування, встановленні чітких меж та пріоритетів національної безпеки, зміни Кримінально-процесуального та Кримінально-виконавчого кодексів в напрямку гуманізації, серйозного реформування СБУ.
Необхідним активісти руху вважають зміну інформаційного законодавства, створення громадського телерадіомовлення.
Важливим напрямком подальшої діяльності ГК „Пора!” є недопущення проведення Конституційної реформи в нинішньому варіанті, вдосконалення виборчого законодавства, реформа судової системи, розширення місцевого самоврядування, реформа та оздоровлення системи освіти, реформування системи оподаткування.
Представники ГК „Пора!” повідомили, що 28 січня у Києві відбудеться підсумковий форум Громадянської кампанії „Пора!”.
Форум відбудеться за участю активіста сербського руху „Отпор” Марка Марковича, представника грузинської організації „ Кмара” Георгія Канделакі, активістів українських партнерських організації „Чиста Україна”, „Знаю!”, а також представників блоку „Наша Україна” .
Участь у форумі також візьмуть правозахисники, які захищали активістів „Пори!” від репресій.
На форумі буде оголошено про початок нового етапу в розвитку кампанії.