Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Також прихильники Московського патріархату, здебільшого російськомовні, під час сьогоднішньої акції протесту намагались нападати на представників патріотичних сил та чинили провокації. Конфлікту вдалось уникнути завдяки правоохоронцям, яких на місці акції протесту було близько п’ятдесяти.

Керівник ВГО «Сокіл» у Львівської області, боєць «Карпатської Січі» Богдан Федун під час акції протесту зазначив, що вони пікетували цю церкву, оскільки її звели на самозахопленій землі, а її прихожани відверто заявляють, що «Україна воює проти мирного населення Донбасу».

«Вони заявляють, що у нас громадянська війна, що люди, які були на Майдані розпочали війну проти «мирного насєлєнія». Вони хочуть, щоб був мир з Росією. Дуже дивно, що у Львові прихильники «руского міра» так вільно себе почувають», – зазначив Богдан Федун.

Депутат Львівської міської ради від ВО «Свобода» Андрій Карбовник, який був присутнім на акції протесту розповів, що у нього є документи, які засвідчують, що ця «церква» була незаконно побудована, проте міська рада не подає у суд з вимогою демонтувати споруду.

«Церква» Московського патріархату – це п’ята колона в Україні. Ця структура відмовляється визнавати Україну суверенною державою. Вони тут роблять, що хочуть: самовільно захопили ділянку, самовільно збудували цю будівлю. Це зроблено з метою дестабілізувати ситуацію у Львові. Міський голова Андрій Садовий нічого не робить, щоб відновити права громади та недопустити самозахоплення землі», – наголосив Андрій Карбовник.

Мешканка району Сихова, де знаходиться незаконно споруджена «церква», Галина Дмитрівна у коментарі «Вголосу» розповіла, що вона обурена тим, що під час війни з Росією у Львові діє «п’ята колона».

«Там на Сході за Україну вмирають наші діти, а вони тут, у Львові, кажуть, що немає війни. Це неприпустимо. Та за Путіна вони тут моляться», – розповіла Галина Дмитрівна.

Натомість одна з прихожанок Московського патріархату у коментарях «Вголосу» відверто заявила, що «війни нема, а українці вбивають «мирних мешканців» Донбасу».

Учасники акції протесту кажуть, що сьогоднішня акція була попереджувальною. Пікети з вимогою демонтувати незаконно споруджений храм представники націоналістичних сил та воїни АТО планують провести і перед Львівською міською радою.

Як писав «Вголос», націоналісти прийшли із пікетом до церкви УПЦ МП, що на проспекті Червоної Калини, 89.

Нагадаємо, у Львові на проспекті Червоної Калини, 89, представники Московського патріархату, самовільно, захопивши земельну ділянку, звели там свій храм. Попри те, що земельною ділянкою адепти МП заволоділи незаконно, то вони ще і нападають на вірян Української православної церкви Київського патріархату, храм якого є поруч з московським.