49% громадян вважають, що Президент України Віктор Ющенко має бути гарантом демократичності виборів, безпосередньо не беручи участі у них. Про це свідчать результати всеукраїнського опитування, проведеного “Українським демократичним колом” на замовлення Інституту політики.

Так, на запитання: “Яким чином має діяти В.Ющенко?” , оскільки перед ним постало складне питання, що стосується майбутніх парламентських виборів: з одного боку, він, безпосередньо не беручи участі у виборах, має бути гарантом демократичності виборів, з другого, для ефективної реалізації планів В.Ющенка щодо розбудови Української держави потрібна вагома перемога на парламентських виборах тих політичних сил, що його підтримують, 49 % опитаних відповіли, що В.Ющенко має бути гарантом демократичності виборів, безпосередньо не беручи участі у них. Натомість 22% респондентів вважає, що В.Ющенко повинен брати участь у парламентських виборах, вагалися з відповіддю – 29% опитуваних.

Опитування, що репрезентує доросле населення України й охоплює всі регіони країни, проведене “Українським демократичним колом” 23-29 червня 2005 року. За місцем проживання опитано 1000 респондентів віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки з вірогідністю 0,95 не перевищує 4%.

УНІАН