Про це у вівторок, 26 квітня, повідомляє Центр по дослідженню корупції і організованої злочинності, передає телеканал «Дождь». 

У документах з «панамського архіву», які отримали журналісти, є інформація, що компанія Ролдугіна «International Media Overseas SA» (IMO) продала акції «Роснефти» на суму понад 800 тисяч доларів через офшори. Покупцем стала компанія «Delco Networks», зареєстрована на Британських Віргінських островах. В результаті угоди на рахунки компанії надійшли два мільйони доларів. Ці гроші входили в суму 230 мільйонів доларів, які, за даними журналістів, були вкрадені з російського бюджету.

Журналісти стверджують, що юрист Hermitage Capital Сергій Магнітський розкрив цю схему в 2008 році. Тоді він звернувся до Слідчого комітету із заявою про те, що у Hermitage Capital були захоплені кілька компаній, і на рахунку перереєстрованих фірм були переведені кошти, викрадені з російського бюджету за допомогою повернення фіктивно сплаченого ПДВ. Після цього Магнітського заарештували за звинуваченням в ухиленні від сплати податків. Через рік він помер в московському СІЗО «Матроська тиша». Офіційна причина смерті - гостра серцево-судинна недостатність.

Нагадаємо, на початку квітня ЗМІ опублікували документи панамської юридичної фірми «Mossack Fonseca», які містять дані про причетність низки відомих світових діячів до ухилення від податків, відмивання грошей та інших махінацій.

Раніше президент Росії Володимир Путін поклав на Вашингтон відповідальність за публікації, в яких його друг, віолончеліст Сергій Ролдугіна пов'язується з офшорними компаніями з оборотом в 2 млрд дол.