Про це повідомляє «Інтерфакс».

Документ спрямований на усунення негативних наслідків заборони діяльності російських платіжних систем на території України, як зазначають автори документу в пояснювальній записці.

Згідно з поправками, у разі введення іноземною державою заборон щодо платіжних систем, оператори яких зареєстровані ЦБ РФ, транскордонний переказ з Росії на територію такої держави може бути здійснено тільки за допомогою оператора, який контролюється російськими юридичними особами. Ці правила будуть поширюватися на перекази без відкриття банківського рахунку.

Банк Росії буде розміщувати на своєму сайті інформацію про введення іноземними державами заборон щодо платіжних систем, зареєстрованих ЦБ.

Закон під назвою «Про внесення зміни до закону «Про національну платіжну систему» набуде чинності після закінчення 30 днів від дня його офіційного опублікування. При цьому норми закону будуть діяти щодо вже введених іноземними державами заборон стосовно зареєстрованих в РФ платіжних систем.

Нагадаємо, 17 вересня президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про персональні спецсанкції проти РФ.

До розширеного списку санкцій потрапили шість популярних російських платіжних систем, серед них – «Золота корона», «Колібрі», «Міжнародні грошові перекази Лідер», «Юністрім», Anelik та Blizko.

За даними учасників ринку, з РФ в Україну фізичними особами за всіма системами грошових переказів у 2013 році було відправлено майже $3,5 млрд, а у 2015 році – лише $1,2 млрд.

«Вголос»