Про це повідомили на зустрічі волонтерів із Міноборони та Генштабом Збройних сил, передає «Радіо Свобода». 

«Цей орган координуватиме всіх волонтерів. Волонтери, які увійдуть до Ради, будуть не просто моїми очима, а стануть справжніми адвокатами, тому що, куди я не поїхав би, мені не завжди покажуть погане, мені треба шукати погане самому. Волонтери – найкращі помічники», – заявив міністр оборони Валерій Гелетей.

У розпорядження волонтерів віддадуть частину бюджетних коштів, а також гроші, зібрані за номером «565». Гелетей розповів, що спершу активісти займатимуться постачанням ліків, одягу та військової техніки. Згодом можна буде говорити про закупівлю волонтерами високоточної зброї, адже для цього «потрібне звання», - додав він.

Окрім того, Гелетей розповів, що Міністерство оборони планує делегувати групу українських волонтерів до Грузії, щоб вони перейняли досвід зі створення реабілітаційних центрів для героїв війни.

У рамках акції «565 – Підтримай українську армію» на рахунки Міністерства оборони України від юридичних і фізичних осіб надійшло близько 150 мільйонів гривень. Із них залишилось 60 мільйонів.

Нагадаємо, тиждень тому виник скандал, коли командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Анатолій Пушняков, перебуваючи у Львові на міжнародних військових навчаннях «Репід Трейдент 2014» заявив, що слова волонтерів про те, що вони допомагають армії, не відповідають дійсності.

Спочатку координатор групи волонтерів «Крила Фенікса», радник президента Юрій Бірюков не повірив, що генерал міг таке сказати. Але потім він заявив, що Пушняков уникає зустрічі з волонтерами.

Згодом український автогонщик, автомобільний журналіст, телеведучий та співак Олексій Мочанов також звернувся до міністра оборони України з вимогою звільнити із займаної посади командувача Сухопутних військ ЗС України, генерал-лейтенанта Анатолія Пушнякова через його слова про волонтерів.

Після цього Міноборони спробувало виправдати дії Пушнякова.

У підсумку Пушняков таки вибачився за свої слова перед волонтерами.