Про це повідомляє прес-служба Національної поліції Одеської області.

Працівники Департаменту карного розшуку Національної поліції України отримали інформацію про діяльність на території України злочинної групи, створеної на етнічній основі. До її складу входили вихідці з Кавказького регіону.

Проведеними заходами встановлено, що учасники вказаної групи спеціалізуються на незаконному позбавленні волі громадян з метою вимагання за їх звільнення викупу в особливо великих розмірах.

Зокрема, поліцейські встановили факт викрадення у листопаді 2017 року жителя міста Одеса. За його звільнення зловмисники вимагали у рідних 200 тисяч доларів.

У результаті вжитих заходів правоохоронці встановили шість безпосередніх виконавців злочину. Також встановлено осіб, які сприяли зловмисникам у здійсненні їх намірів.

Слідчі дії проводилися у місцях реєстрації і проживання зловмисників, у їхніх транспортних засобах, а також у місцях утримання потерпілого. У результаті обшуків виявлено та вилучено речові докази по справі, транспортні засоби та арсенал зброї. Серед вилученого – кілька пістолетів, автомат, помпова рушниця, кулемет. Крім того, вилучено гранати, одна з яких – саморобна, набої різного калібру, а також штик-ножі і наручники.

Прокуратурою Одеської області шістьом злочинцям оголошено підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 146 («Незаконне позбавлення волі або викрадення людини»), ч. 4 ст. 189 («Вимагання») Кримінального кодексу України.

Стосовно чотирьох затриманих суд Одеси обрав запобіжний захід у вигляді арешту без права внесення застави терміном на 60 діб. Місцезнаходження ще двох зловмисників наразі встановлюється. Триває досудове розслідування.