Як повідомляють світловодські націоналісти, на свободівця напали серед білого дня і в людному місці – поблизу торгового комплексу на вул. Лівобережній, пише прес-служба Кропивницької обласної організації ВО «Свобода».

Наразі Михайло Берчук з тяжкими тілесними ушкодженнями перебуває в реанімації.

Світловодська «Свобода» вважає, що брутальний напад на націоналіста може бути помстою за його політичну боротьбу. Свободівці зазначають, що Михайло Берчук активно виступає за захист екології у Власівці. Зокрема, він неодноразово звертався до правоохоронних органів з метою запобігання у селищі екологічної катастрофи.

Зауважимо, що серед іншого Михайло Берчук активно протистояв діям із забруднення довкілля з боку ПП «Віктор і К» та ТОВ «Гідросенд» (виробники олії і майонезів ТМ «Королівський смак»), які, на його переконання, перетворили селище на смітник. Урешті свободівець домігся того, що у 2016 році державні інстанції виявили факт забруднення нафтопродуктами та органічними речовинами земельної ділянки площею 240 кв. м. Крім того, активіст наголошував на руйнуванні доріг важкими транспортними засобами, що працюють на «Королівський смак», незаконному спорудженні промислових об’єктів тощо.  Окрім того, у лютому 2017 року націоналіст виступав проти бутафорних «громадських слухань» щодо будівництва ще одного заводу у Власівці тим самим підприємцем.

Водночас Світловодська «Свобода» повідомляє, що це вже не перший випадок завдання тілесних ушкоджень Михайлу Берчуку. Кілька молодиків вчинили подібний напад на Михайла у жовтні 2016 року – це сталося після акції блокування дороги до селища для промислового транспорту. Окрім того, у його бік лунали погрози за активну позицію на захист чистого довкілля.

Депутат Кіровоградської обласної ради, голова Світловодської міської організації ВО «Свобода» Руслан Степура наголошує, що напад на свободівця – це не просто випадкове хуліганство: «Ми підозрюємо, що це не просто хуліганські дії. Робимо припущення, що цього разу, як і у випадку з кількома попередніми актами насилля над Михайлом, йдеться про помсту за його політичну діяльність. Ми будемо тримати на контролі розслідування цього нападу, адже минулого разу, попри порушене кримінальне провадження, слідчий місцевої поліції С. Шептенко продемонстрував свідоме затягування слідства. Вочевидь, така бездіяльність правоохоронців і вилилися в черговий злочин. Своїм першочерговим завданням нині вважаємо захист свідків, адже злочинці можуть чинити на них тиск, щоби примусити мовчати», – прокоментував.

«Вголос»