Про це, як повідомляє "Новости-Грузия" заявили в республіканському Міністерстві культури та охорони пам'яток.

"За підтримки міністерства культури, нащадків жертв сталінських репресій і дослідників Радянського тоталітаризму, музей імені Сталіна буде перетворений в музей сталінізму, який найбільш повно і об'єктивно розповість відвідувачам про всі важливі події періоду сталінізму", - цитує видання повідомлення міністерства.

Державний музей імені Сталіна був заснований в 1937 році, ще за життя радянського лідера, з ініціативи Лаврентія Берії, який в той період обіймав посаду першого секретаря ЦК Компартії Грузинської РСР. В даний час в ньому зберігається понад 47 000 експонатів.

У музейний комплекс входять меморіальний будинок, де народився Сталін, будівля для експозицій, особистий вагон Сталіна, в якому він приїжджав на зустрічі з союзниками в Тегеран, Ялту і Потсдам. У музеї зберігаються також і особисті речі диктатора.

Раніше повідомлялося, що ще в 2010 році в Грузії було демонтовано безліч пам'ятників Сталіну. У число демонтованих потрапила і скульптура, встановлена в Горі: її прибрали з центральної площі і перенесли на територію розташованого музею. Разом з тим у Тбілісі був відкритий Музей радянської окупації, присвячений перебуванню республіки у складі СРСР, жертвам репресій і антирадянським рухам, які існували в Грузії.

Джерело: Lenta.ru