У грузинському Тбілісі опозиційні сили вийшли на масові протести через скандал, який розгорівся через запрошення російського депутата Сергія Гаврилова головувати на засіданні.

Про це повідомляє «Обозреватель» із посиланням на грузинське видання JAM.

Онлайн-трансляція подій у Тбілісі:

Так, відзначається, що російська делегація прибула до Грузії на сесію Міжпарламентської асамблеї православ’я. Член Комуністичної партії Гаврилов, сидячи в кріслі спікера парламенту, відкрив сесію асамблеї, що і викликало хвилю протестів.

«Вони осквернили наш парламент», – заявив в коментарі проєвропейський депутат Георгій Канделакі.

Виступ Гаврилова перервали партії «Європейська Грузія» і «Єдиний національний рух», заблокувавши трибуну, і незабаром члени російської делегації покинули будівлю парламенту і вирушили до готелю.

Біля входу в будівлю протягом трьох годин тривала акція протесту, учасники якої вимагали, щоб Гаврилов публічно вибачився за свої дії і негайно залишив країну. Протестувальники закидали його пляшками з водою.

Потім не менше 10 тисяч учасників акції протесту вирушили до будівлі парламенту і зажадали відставки спікера Іраклія Кобахідзе. Опозиція оголосила його зрадником. МВС Грузії закликало мітингувальників «негайно припинити порушення закону і насильства» і покинути територію парламенту.

Пізніше глава МВС Грузії Георгій Гахарія на тлі акцій протесту заявив, що готовий піти у відставку.

«На жаль, у мене не було можливості негайно відреагувати, виходячи з того, що я не перебуваю в Грузії. Я негайно наказав призупинити сесію, як тільки дізнався про те, що трапилося», – відреагував спікер.

Примітно, що керівництво правлячої партії Грузії пояснило участь російського комуніста в засіданні «протокольною помилкою». За даними ЗМІ, в зв’язку з подіями в парламенті Кобахідзе все ж подасть у відставку.

Відзначається, що опозиція продовжила мітинг і штурмувала парламент. Протестувальники увірвалися в будівлю. Вони наполягли на відставці керівництва парламенту.

За словами представників опозиції, Гаврилов визнає Абхазію і Південну Осетію незалежними державами і брав участь у бойових діях проти Грузії в Абхазії, і грузинська влада не повинна була пускати його в Грузію, повідомляє ВВС.

Сам Гаврилов каже, що участі в бойових діях не брав. При цьому російський депутат раніше в інтерв’ю телекомпанії Руставі-2 заявив, що Росія визнала Абхазію і Південну Осетію незалежними державами і треба вибудовувати відносини, виходячи з цих реалій.

Грузія перервала дипломатичні відносини з Росією у вересні 2008 року після серпневої війни. Тбілісі вважає Абхазію і Південну Осетію територією Грузії, окупованою Росією.