Відкриття конвертів-заявок на участь у конкурсі на визначення інвестора з комплексної переробки сміття у Львові та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища відбувалось у пофігістичній атмосфері. Сибарити з міської ради ліниво, втомлено і нудно пережовували сміттєві пропозиції. І смішно, як не старались бути серйозними усі відповідальні особи, особливо, насуплені Синюткіні глазкі.

Одуха, як патріархальний Брєжнєв возсідає на троні, одночасно поганяє своїх підлеглих за пофігізм. Але робить то повільно і ліниво: "правильно депутати кажуть, що в органах виконавчої влади бардак". Але і цей бардак у нього рожевий і пухнастий. Він тільки з зустрічі з Олійником. 2-ва ведмедики Бо-Бо, 2-ва Вінні-Пуха, які зранку шпацирують в гості.

Нє – один Вінні Пух, а інший – П'ятачок. Коротше, самі будіть в них звірів.

Маємо 4 пропозиції на один проект. Атмосфера творчого пофігізму недбало шльопається кабінетом секретаря міської ради. Перешіптування. Лясковська щось ляскає і ходить навшпиньки в червоних черевичках.

4 пропозиції від компаній "ГрінКо" (Київ-Львів), ЕКОІНТЕК (Київ), ПП "СЦ Сервіс-центр" (Стрий) та італійської компанії з невимовним звуковим рядом на заумном язикє "Річікляджі". Кручоних і Хлєбніков відпочивають. Марінетті пише нові маніфести. Дадаїсти гойдаються на дерев'яних кониках.

Першими мають відстрілюватись італійці. Але у них якісь незвичайні пригоди і тому у кабінеті присутній лише перекладач. Лахушка. Це якийсь дєтскій сад. Зате у них є документи на 2-х мовах з цифрами і електронний носій на якому щось записано.

Коротше, Італія пролітає. Чао-какао. Микола Шморгай хоче викинути документи у відкрите вікно, але це лише наколка. Він кладе їх біля батареї. В італійців є ще 2 тижні, щоб донести до ратушанців свою сміттєзвалищну мрію.

На старт виходить трійця з "ГрінКо". При всіх їх пантах та навороченості, 2-х сміттєвих мерсах пригнаних до Ратуші та купою сміттєвих бачків, їх доповідач не вміє користуватись ноутбуком. Він явно не знає про існування клавіш page up та page down. Відмазка "а у нас не такий комп" не канає.

Вони дають 175 мільйонів гривень. 3 роки встановлення. 12 років окуплення та тарифний план в 42 гривні за вивезення кубічного метру сміття.

Тіпа все круто. 25 % ринку в Києві. 35 гектарів в місті Сталіно (Донецька область) в колгоспі "Красный пахарь". Все круто, легко і цікаво. Але як насправді? Все це схоже на популізъмъ нашого мера Садіка. Зимою на мерсах в Грибовищі то заїдеш, а назад вже тебе будуть витягати тросам (як і всі інші машини). А ремонт, а запчастини? Прикольні ящики різних кольорів для різного сміття, як в бундесі. Сумніваюсь, що наші люди будуть сортувати сміття. Ідея класна, але не в нашій країні.

На одній з презентаційних фотках видно портрет Одухи. Одуха торжественно клянеться, як голова комісії, що не буде голосувати за "ГрінКо" з огляду на фотографічний конфуз. Все має бути чесно. Справедливість є і за неї варто боротись. Ці руки нічого не крали.

Лясковська здивована його страхом і манірно вимовляє: "ви так боїтеся?" Одуха – так, боюсь. До цього вона ставила запитання претендентам, навіть не дивилась у їх бік і щось напружено шукала у своїх вушках.

3-м стартує представник "ЕКОІНТЕК" Олександр Василянський. Без пантів і лишнього шуму, щоправда на російській мові, чувачок розчесав про позитиви своєї діяльності. Про 125 мільйонів гривень інвестицій. Про 25% корисного сміття і 80 некорисного. 24 гривні за вивіз того ж кубічного метру сміття. 36 місяців на завершення рекультивації Грибовицького сміттєзвалища і введення в експлуатацію нового полігону.

Також Василянський готовий займатися кислими гудронами. Він має контакти з місто-героєм Уфа, де народилась Земфіра і де працює установка, що повністю попереробляє ці кляті кислі гудрони.

Останнім виходить на ринг австрійський комік Крістіан Чернер, представник ПП "СЦ Сервіс-центр". З ним його перекладач. Переклад хрєновий. Жести емоційні. Давить на сльози, 25 річний досвід та панібратство унд брудершафт.

Дає 130 мільйонів. Тариф на вивіз сміття – 22 гривні за метр кубічний. Сухе сміття, без жодної шкоди для природи цей ілюзіоніст пропонує спалювати на миколаївському цементному.

Одуха просинається і говорить про утопічність такого крематорію. До нього Україна буде йти років 30-ть. Чернер – злий і недобрий. Дується і голосно стукає папірцями об стіл. Бяка така. Синюткіні глазкі понуро дивляться у воду і щось бубонять собі під ніс.

Всьо. Нарешті. Ця нудота закінчилась. Переможця конкурсу на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища оголосять 20 вересня. Життя – набагато цікавіше.