Президент винниківського «Руху» Григорій Козловський на власні очі побачив фінальний матч Ліги Європи між англійським «Челсі» та португальською «Бенфікою». Враженнями від побаченого Григорій Петрович поділився з кореспондентом Вголосу.

Як у Вас зародилася ідея відвідати матч в Амстердамі?
На фіналі Ліги Європи побував вперше. Таке бажання у мене було давно. На жаль, раніше не було можливості. Враховуючи мої теплі стосунки з федерацією футболу Львівщини та України, мені допомогли реалізувати мою давню мрію.

Як вдалося дістати квитки на матч такого рівня?
Квитки вручили мені за дві години до початку матчу. Це дуже довга історія як ми їх добивалися. Чесно кажучи, за три години до початку матчу у мене були сумніви, що ці квитки ми таки отримаємо, хоча оплатили їх за місяць наперед. У підсумку наші клопоти та переживання були компенсовані футбольним видовищем.

Скільки коштувала одна перепустка на стадіон?
Ціна квитка дуже дорога. Її озвучувати я б не хотів.

Коли Амстердам почав жити футболом?
За добу до матчу. Місто розваг перетворилося на місто великих розваг. Атмосфера до гри і під час матчу була чудовою. На стадіоні зібралися понад 70 тисяч вболівальників, які дихали футболом. Насправді слів буде мало, аби описати те, що відчував на «Амстердам-Арені».

У народі «Рух» Винники жартома називають «Челсі» Винники. Вочевидь, у фіналі Ви вболівали саме за «Челсі».
Ви влучили в самісіньке серце (сміється). Я тільки і їхав з-за цього. Представник «Челсі» Винники повинен бути присутнім на такому матчі (сміється). Ця команда мені близька душею. Імпонують дії президента Романа Абрамовича. Гра команди, можливо, не є ідеальною, однак сам підхід президента до команди, відношення до футболістів, до тренерів та персоналу, на мою думку, заслуговують великої поваги та шани. Нині міг би назвати ще одну людину, яка залишилася у футболі усією душею. Це Ринат Ахметов, який за рівнем спілкування та толерантності також людина такого рівня. Футбол для нього – це не показуха і не бізнес, а душа, в яку людина вкладає усе що може і не може.

Чи справедливо, на Вашу думку, лондонський «Челсі» став володарем Кубка Ліги Європи?
Не справедливо. «Бенфіка» мені сподобалася більше. Дуже швидка і цікава команда. Зізнаюся, до 20-ої хвилини «Бенфіка» могла на ношах винести «Челсі» з поля. Утім, рівень та клас футболістів «Челсі» дозволив команді «засушити» гру, витримати тиск суперника і направили гру у потрібне їм русло.

А «Челсі» це робити вміє…
Згоден. Це як старий добрий боєць, який втихомирив молодшого бійця, сильнішого за себе. «Челсі» приспало суперника і скористалося своїм шансом.

На таку розв’язку Ви, мабуть, не сподівалися.
Так, готувався уже до додаткового часу. Трохи шкода, що Броніслав Іванович забив переможний гол, адже хотілося продовження свята. Цей футбол я був готовий дивитися до ранку. Переглянувши мої фотографії, знайомі пишуть, у мене очі як в малої щасливої дитини. Це дійсно було так.

Чи було щось особливого після матчу на стадіоні і у місті зокрема?
В одних був траур, а в інших свято. Усе доволі прогнозовано. Хтось мусів програти. Напередодні гри багато людей говорили про прокляття «Бенфіки» колишнім тренером Беллою Гуттманом. Прокляття, яке наклав Гуттманн на португальський клуб коли пішов з нього, працює і досі. І це не дивлячись на те, що великий португальський футболіст Ейсебіо їздить на могилу у Відень просить пробачення у тренера і благає зняти це прокляття з команди. «Бенфіка» програла шостий фінал за останні 52 (!) роки. Це катастрофа.

Чи мрієте свою команду побачити у фіналі Ліги Європи? (Жартую - Авт.)
Мріяти можна, а де ж такі гроші можна взяти? На даний момент можемо тільки творити те, що дозволяють наші ресурси.

Чи плануєте побувати на фіналі Ліги Чемпіонів і кому віддаєте перевагу у цьому матчі?
Квитки замовив, однак чи потраплю до Лондона, поки запитання. Фінал буде важким. І не обов’язково виграє «Баварія». Забудьте усе, що було до фіналу. Матч складається з однієї гри, у якій може статися усе, що завгодно.