Команда перемогла на меморіалі Ернеста Юста, виграла Кубок України та обласний чемпіонат серед команд Прем’єр-ліги. Відродження футболу у Винниках відбулося таким, що краще й годі придумати. Президент команди Григорій Козловський підбив підсумки року та розповів про плани команди на майбутнє.

Григорію Петровичу, вітаємо з успішним сезоном та новорічно-різдвяними святами. Розкажіть, чи очікували на такий результат у році?
Дякую. Мріяли про нього. Сумніви у тому, що виграємо все, були, адже наші конкуренти були міцними горішками. Навіть коли в чемпіонаті були на восьмому місці, вірили у те, що результат до нас прийде. Ця впевненість чи, можливо, самовпевненість передалася на футболістів і в останньому турі ми отримали бажаний результат. Насправді було важко, однак як то кажуть: коли важча перемога, тим вона і солодша…

Багато років у Винниках не було футболу. Що ця перемога означає для міста?
Трофей чемпіонів області потрібен був не команді, а місту. Винники мають великі футбольні традиції. З нашого міста в люди вийшли чимало футболістів, суддів та тренерів. Так сталося, що у Винниках футбол загинув на 22 роки. Не було згадок про цей вид спорту і намагань його врятувати. Винники у свій час допомогли мені, тому я вважав ділом честі допомогти зі своєї сторони. Це був борг місту, який я був зобов’язаний повернути. У Винниках не було трофеїв 52 роки, а 22 роки на футбольній карті України такої команди взагалі не було.

Коли ми грали фінал Кубка області на стадіоні СКА, на матчі були присутніми більше трьох тисяч винниківчан. Коли це побачив, покотилося сльоза радості. Я не очікував, що у святковий день люди покинуть домівки і приїдуть підтримати команду. Це говорить про те, що місто прокинулося. Воно стало монолітним і почало жити футболом. Навколо цього виду спорту ми об’єднали Винники.

Які плани команди у 2013-ому році?
Хочемо провести цей рік не гірше, аніж минулий. Головне, аби усі були здоровими і ніхто нас покинув. А щодо футболу, то чекаємо вердикту федерації футболу, яка задекларувала створення регіональної другої ліги. Якщо вона буде створена, ми залюбки зіграємо у ній. Очікуємо, що в новому році до команди залучатимемо вихованців винниківського футболу. Зараз триває процес залучення молоді. У Прем’єр-лізі області ми будемо грати далі. А варіант із другою регіональною лігою розглядаємо як участь у ще одному турнірі. Утім, тут поки питання відкрите.

Як команда змінилася після завершення минулого сезону?
Сім гравців уже покинули команду. В команді і надалі залишатимуться найсильніші футболісти. Зараз працюємо над селекцією, яка триває у будь-якій команді. Загалом, хочеться, аби наші суперники були сильнішими і амбіції були не тільки у нас.

Повернемося до чемпіонату області. Погодьтеся, що після скандального матчу «Рух» Винники – «Карпати» Кам’янка-Бузька чимало людей взнали що таке обласний футбол і який рівень команд у ньому…
Ці ігри стали класикою. Хотілося, щоб вони мали своє продовження. Навколо наших матчів був чималий ажіотаж. Дійсно, враження інколи виходили за межі, а емоції били вкрай, однак за це все ми і любимо футбол.

Ігри викликали великий інтерес як і серед глядачів, так і футбольних фахівців. Пригадую одного дня ми грали з «Карпатами», коли вищоліговий львівський клуб з однойменною назвою вдома приймав «Говерлу». Після нашого матчу чимало людей не захотіли їхати на стадіон «Україна». Вони казали, що емоцій їм достатньо…