Нагадаємо, «Рух» з Винників та «Карпати» з Кам’янки-Бузької матч не дограли через те, що президент гостей Роман Михайлів розбив носа головному арбітру матчу Романові Брандибурі під час гри. На цих неприємностях при рахунку 1:1 матч і завершився. Тепер слово за КДК Федерації футболу Львівщини, яка і повинна визначити винного.

Прочитавши матеріал у «Високому Замку», у мене виникло запитання навіщо нам федерація футболу, судді та інспектори, - починає розмову Григорій Козловський, президент ФК «Рух». - Дайте протоколи пану Михайліву і хай він усе заповнює. Якщо розібрати цю ситуацію за пунктами, то варто сказати наступне:

Інцидент з його братом стався під час кутового, коли два футболісти вели боротьбу за м’яч. Це суто ігрове зіткнення. Суддя зупинив гру і я особисто вибіг на поле надати Євгенові першу допомогу. Травма справді була серйозною. Утім, поясніть мені кого і за що виганяти з поля? Розумію, що пан Михайлів всіх би повиганяв, полаяв. Це він і робить уже десять років.

З моїм сином Святославом в одному з матчів була аналогічна ситуація п’ять місяців тому. На 20-ій секунді матчу у боротьбі за м’яч йому хтось з гравців суперника головою влучив у вісок, після чого він втратив свідомість. Святослав два тижні лежав в реанімації, три місяці не займався футболом, не був викликаний до збірної України. Розумію, що в футболі таке інколи буває. Було неприємно, але з цього трагедії ніхто не робив, не казав, що треба було когось виганяти. Після гри сам Євген Михайлів погодився з тим, що це було ігрове зіткнення. Він справжній боєць. Навіть після зіткнення був на лавці запасних до кінця матчу, хоча травма дуже серйозною – перелом виличної кістки.

Роман Михайлів каже, що його «душили» в цьому матчі. Нам на десятій хвилині призначили дуже сумнівний пенальті. Навіть 3D формат вам не дасть чітку відповідь чи був там фол, чи ні. Я переконаний, що його не було. А до цього призначили штрафний, якого також не було. Я теж був страшно незадоволений. Самі розумієте який у мене був стан. Можливо, ми під різними кутами дивилися на цей матч, однак це футбол. Людина повинна бути адекватною завжди.

Нас не влаштовувала нічия у цьому матчі. Парадокс у тому, що вона влаштовувала «Карпати». У нас залишалося лише три хвилини для того, аби забити омріяний гол. Вийшло так, що пан Михайлів нам допоміг. У своєму інтерв’ю він мене звинувачує, що я когось бив під час одного з попередніх матчів. Нехай це доведуть. У даному випадку є свідки, фотографії, відео, заяви, покази. Це безглуздість. Він десять років займається футболом і стільки ж говорить неправду. Я б на його місці провів би тестування свого психологічного стану. У нашій країні діють якісь закони, правила…

І чого він добився? Команда була без "п’яти хвилин" чемпіоном. На 99 відсотків вона його втратила. Проти нього порушили кримінальну справу, яка передбачає покарання на термін від п’яти до восьми років.

От і за гратами буде мати можливість подумати над своїми вчинками на футбольному полі. Знаєте яка єдина умова його втримати? Федерації футболу потрібно возити клітку на матчі. Та навіть в таких умовах він може покалічити самого себе. Знаю які кроки пан Михайлів робить у футболі. Бог усе побачив і покарав його за ті погані речі, які він робив в сторону нечесної боротьби.

Шкода, звісно, що так сталося, адже кращого подразника у Львівській області не знайдеш. Якщо бути відвертим, нам вдалося підняти рівень футболу до рівня «Шахтар» - «Динамо» чи «Барселона» - «Реал». Звісно, не за рівнем гри, а за рівнем своїх емоцій. Це приємно.

Якого рішення по цій справі очікуєте від контрольно­-дисциплінарного комітету федерації?
Сподіваюся воно буде адекватне. Якщо воно буде м’яке і неадекватне, це буде означати, що президенти клубів можуть бити суддів, копати футболістів. Тоді в футболі почнеться анархія і «безпрєдєл». Рішення повинно бути дуже жорстким, щоб в думках ніхто не міг подумати, що людина собі може дозволити такі речі. Іншого в даній ситуації бути не може.

До завершення чемпіонату залишається кілька турів…
Так, у нас ще два матчі до фінішу, у «Карпат» - три. Якщо говорити про чемпіонство, то хотів більш ефектного. Та навіть при таких розкладах перемога в чемпіонаті буде радісною. Якщо пан Михайлів вирішив нам допомогти, я готовий поставити свічку за його здоров’я.

Цього року з «Карпатами» грали чимало матчів, в яких нам били на два пенальті більше. І скажіть хто кому допомагає? Повірте, Михайлів мені стільки задоволення приносить в житті, як і «95 квартал». Тільки на їх виступах я сиджу п’ять годин, а з Михайлівим мені достатньо поспілкуватися п’ять хвилин.Мені буде дуже шкода, якщо його відправлять у в’язницю на вісім років. Я винайму адвокатів, щоб йому скоротили цей термін. Я не зможу без нього вісім років грати футбол. Рік якось витерплю, максимум два. Без нього футбол і мої перемоги будуть не настільки солодкими.

Я готовий навіть грати на район Пустомитівського району при умові, що там буде грати Кам’янка-Бузька. Я згідний на передостаннє місце в чемпіонаті, при умові, що останньою буде самі здогадалися хто.Готовий грати в чемпіонаті, де будуть дві команди – «Рух» і «Карпати». Будемо грати двадцять ігор вдома, і стільки ж на виїзді. Повірте, воно того вартує. На вищолігові «Карпати» вболівальники перестануть ходити. Боюся, що вища ліга (Прем’єр-ліга) втратить інтерес.