Депутат Верховної Ради від фракції Української народної партії Павло Мовчан просить міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, голову Служби безпеки України Олександра Турчинова і генерального прокурора Святослава Піскуна оцінити можливість загрози національній безпеці від діяльності російського бізнесмена Костянтина Григоришина в Україні. Про це йдеться в депутатському запиті Мовчана від 22 червня.

Народний депутат, зокрема, звертає увагу силових міністрів на ситуацію, що склалася на «Полтаваобленерго», «Чернігівобленерго», «Львівобленерго» і «Прикарпаттяобленерго».

У запиті Мовчан відзначає, що Григоришин неодноразово заявляв про те, що володіє вищезгаданими обленерго, але не зміг довести цього в суді й обвинувачує його в організації силового захоплення цих обленерго.

Депутат також обвинувачує Григоришина в блокуванні проведення зборів на 4 обленерго.

Крім цього, Мовчан звинувачує чиновників Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку в корупційних стосунках із Григоришиним і спробі незаконно, на його думку, вилучити в компанії-реєстратора «Інтер-Сервіс-Реєстр» реєстри обленерго.

Депутат стверджує, що колективи вищезгаданих обленерго в зв’язку із ситуацією, що склалась, перебувають в передстрайковому стані.

Як повідомлялося, компанія «Інтер-Сервіс-Реєстр» (Дніпропетровськ) оскаржує в Господарському суді Києва рішення ДКЦПФР про призначення компанії «Об’єднаний фондовий реєстратор» реєстратором енергопостачальних компаній «Прикарпаттяобленерго», «Полтаваобленерго», «Львівобленерго» і «Чернігівобленерго».

Larva Investments Limited і Bikontia Enterprises Limited, що володіють по 16,88% акцій «Прикарпаттяобленерго» кожна, ініціювали збори акціонерів «Прикарпаттяобленерго» у березні, але не з’явилися на них.

Раніше «Чернігівобленерго», «Львівобленерго» і «Полтаваобленерго» не змогли провести заплановані на березень-квітень збори акціонерів через відсутність кворуму.

ProUa