Екс-міністр закордонних справ, заступник голови Республіканської партії України Костянтин Грищенко вважає розгляд Верховною Радою законопроектів, необхідних для вступу України в СОТ, важливим кроком на шляху приєднання до цієї організації, повідомляє прес-служба РПУ.

“Нарешті було здійснено дуже важливий крок, який зараз відкриває реальні можливості просування по цілому ряду напрямків, в тому числі у відносинах зі США, в підписанні протоколів з рядом впливових держав щодо приєднання України до СОТ”, - сказав він.

Водночас, К.Грищенко зазначив, що на позитивному фоні є серйозне занепокоєння щодо швидкого просування України до членства в СОТ. “Якщо кожного разу доведеться приймати в такій формі закон, що мав би бути ухвалений ще за старої влади, мабуть, ще пару років тому, а за нової не було жодної необхідності чекати аж цілих 6 місяців, то я думаю, це головне занепокоєння в плані наших реальних перспектив швидкого просування до членства в СОТ“, - зазначив він.

К.Грищенко вважає, що Україні не потрібно синхронізувати свої дії по вступу в СОТ з Росією. На його думку, Україна має, в першу чергу, виходити з власних інтересів і бачення чого можна досягти, укладаючи протоколи з країнами - членами СОТ, з якими ще залишаються невирішеними певні проблемні питання.

К.Грищенко також прогнозує, що Україна може реалізувати “амбітну мету” стати членом СОТ до кінця 2005 року, якщо буде мати “продуманий, послідовний підхід до прийняття необхідних заходів як захисту найбільш вразливих секторів нашої економіки після приєднання до СОТ, так і прийняття необхідних законодавчих актів і проведення переговорів у спосіб, що дасть реальні результати”.

Якщо кожного разу для того, щоб просунути той чи інший законопроект доведеться в пожежному порядку залучати президента для просування цих проектів прямо в залі Верховної Ради замість проведення послідовної роботи з депутатським корпусом, мабуть це завдання стає набагато складнішим і реалізація його в часовій перспективі буде набагато пізнішою”, - додав він.