Заступник голови Республіканської партії України, екс-міністр закордонних справ Костянтин Грищенко переконаний, що Україна сама повинна створити умови для притоку іноземних інвестицій. Про це він сказав в інтерв’ю газеті «Киевские ведомости».

«Ми не можемо розраховувати, що нас візьмуть на поруки або просто прив’яжуть до якогось паровоза. Що нас потягнуть за собою. За нас ніхто не зможе робити того, що повинні робити ми самі», - заявив заступник голови РПУ.

Грищенко відзначив, що недавно чиновник Держдепартаменту США Картер назвав єдиним досягненням нового українського уряду певне розширення свободи слова в ЗМІ, але разом з тим піддав критиці дії української влади щодо економіки, системи управління і т.д., назвавши їх непослідовними, непродуманими і такими, що відлякують інвесторів. Цей список, як вважає колишній глава українського зовнішньополітичного відомства, можна продовжити: це і реприватизація, націоналізація, й інші адміністративні дії.

«Власне, через це до нас не йдуть інвестиції», – підкреслив Грищенко.

Грищенко згадав, що «можливості української діаспори, яка щиро симпатизує нам, обмежені, що у нас немає свого Мердока...». Тому, на його переконання: «Швидше треба дивитися не на наших партнерів, а на те, що відбувається в Україні».

ProUa