Український журналіст і блогер Володимир Бойко повідомив що екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко обмежив йому можливості коментувати або «тегати» політика на Facebook (відправив журналіста в «бан»).

Причиною цього нібито є авторська стаття «Політик нового типу», де Бойко, котрий із 1990 року працює в жанрі правової журналістики та журналістських розслідувань, пише про джерела фінансування Гриценка. 

Автор стверджує, що реальним власником «Громадянської позиції» є Ігор Гелярович Пукшин — заступник глави Секретаріату Президента Віктора Ющенка (2006-2009). Пукшин свого часу тримав в руках усю судову владу в Україні (його наступником став Андрій Портнов), та активно заробляв на призначеннях на посади суддів. Зокрема, автор нагадав як арештований 2008 року суддя Зварич розповідав слідчому, що передавав у Секретаріат Президента 100 тисяч доларів за призначення на посаду голови Львівського апеляційного адміністративного суду. Партія була зареєстрована 2005 року під назвою «Могутня Україна», її придбали та перейменували спонсорами Гриценка в лютому 2010-го.

Журналіст зазначає, що сам Гриценко 2014 року називав одним із спонсорів проекту «Громадянська позиція» саме Ігоря Пукшина, котрий також балотувався до парламенту за списками партії «Громадянська позиція» під № 14. Цю ж інформацію політик підтвердив 2015 року в ефірі програми «Люди.Hard Talk.LIVE» с Наталею Влащенко. Після гучної поразки на виборах 2014-го Ігор Гелярович не залишив свій проект і досі допомагає Анатолію Гриценку, єдине офіційне джерело доходу якого, є робота викладачем Києво-Могилянській академії, вважає Бойко.

Також автор каже, що до фінансування Гриценка знову активно долучився колишній голова правління контрольованого Ігорем Коломойським ЗАТ «Видобувна компанія «Укрнафтобуріння», Олег Канівець. Останній також балотувався до Верховної Ради за списком «Громадянської позиції» 2014-го, але в березні 2016 року гучно грюкнув дверима, заявивши, що не бачить «доцільності перебувати в політичній силі, яка фактично перетворилася на фан-клуб однієї особи». Також Канівця обурило вінчання екс-міністра оборони Гриценка з Юлією Мостовою у церкві Московського патріархату. Колишній соратник Гриценка називав це «ганьбою та толерацією до церкви країни-окупанта». Але тепер Канівець передумав і знову співпрацює з політиком, стверджує автор. 

Журналіст Володимир Бойко також згадує про ще одного ймовірного спонсора політика. На початку 2005-го Анатолій Гриценко сприяв звільненню з Лук’янівського СІЗО «відомого київського шахрая» В’ячеслава Кредисова. Невдовзі політик домігся від Ющенка підписання Указу про призначення Кредисова (на той момент був у статусі обвинуваченого) на посаду заступника міністра оборони з фінансово-господарських питань. Кредисов після гучних фінансових скандалів був змушений покинути велику політику, але наостанок розповів журналістам, як він заносив Анатолію Степановичу гроші після вдалих оборудок із продажу військового майна.

«Я достатньо довго фінансував особисті потреби громадянина на ім’я Анатолій Степанович Гриценко, щомісяця виплачуючи йому близько 25 тисяч доларів на громадсько-політичні потреби. Частина цих грошей ішла на розвиток партії «Громадянська позиція». Якось він мені сказав: я не можу заробляти гроші, але як політик повинен їздити на гарних машинах, мати прибиральниць, охоронців. Зазвичай, такі функції біля «білих і пухнастих» на публіці політиків виконують люди з економічними функціями. Їх виконував я: давав пакети, не питаючи, на що вони йдуть», — обурювався в листопаді 2012 року В’ячеслав Кредисов.

Також на власній Facebook-сторінці журналіст-розслідувач попросив спільних знайомих передати Гриценкові запрошення підписатися на його Телеграм-канал, аби завжди бути в курсі того, що автор писатиме про політика. Реакція самого Гриценка на цю статтю наразі невідома.