Як пояснює фінансовий експерт, керівний партнер компанії Capital Times Ерік Найман, тренд до зростання долара в напрямку 12 грн. підтримує затримка з отриманням західної фінансової допомоги.

«З точки зору монетарних показників 12 гривень є справедливим рівнем. Однак для перевантаженого зовнішніми боргами держбюджету і банківської системи бажаним є рівень 10 грн/дол.», – відзначає фінансист.

Він додає, що українцям і бізнесу треба звикнути, що курс встановлюватимуть не в кабінетах на Банковій чи Інститутській, а на валютному ринку, а отже буде волатильність котирувань гривні – в якісь дні вона буде дешевшати, а в інші дорожчати. Тому саме паніка спричиняє здешевіння національної валюти.

Сьогодні люди забирають гривневі депозити і одразу намагаються придбати долар. Таким чином банки його закуповують. А що більше треба іноземної валюти, то дорожчою вона стає на міжбанківській біржі.

Експерти радять людям не створювати ажіотаж навколо дорогого долара, бо він може як піднятися вище, так і впасти в ціні. Тоді люди навряд чи виграють на різниці курсів.

Нагадаємо, вчора, 25 березня, до закриття торгів на міжбанківському валютному ринку України котирування гривні щодо долара встановилося на рівні 10,9000/11,0300 грн/дол.

Сьогодні на 12.00 долар коштував 11,35 грн.