Перший заступник генерального прокурора України Дмитро Сторожук повідомив про завершення розслідування діяльності міжнародної злочинної організації, яка за допомогою кібермережі Avalanche викрала 100 млн доларів у понад 40 тисяч жертв.

Про це повідомлялося на спільній міжнародній прес-конференції правоохоронців п’яти країн: України, США, Німеччини, Болгарії, Грузії, Молдови та представників Євроюсту і  Європолу (Europol), яка відбулася в м. Гаага (Нідерланди).

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Повідомляється, що злочинці за допомогою хакерських програми GozNym “заразили” комп’ютери”.

«Ці програми захоплювали банківські реквізити для доступу до банківських рахунків. Загалом від діяльності злочинців постраждало більше 40 тисяч осіб, завдані збитки оцінюються у суму близько $100 мільйонів», – зазначив Сторожук у своєму коментарі представникам ЗМІ.

Як повідомив перший заступник генпрокурора, це був безпрецедентний досвід проведення розслідування, в першу чергу з точки зору транскордонного співробітництва правоохоронців з 26 країн. Зараз українські правоохоронці висунули підозру громадянину України К, за фактом забезпечення кіберзлочинців безпечною інфраструктурою, через яку відбувалося розповсюдження та розміщення GozNym, URLzone. Він забезпечив кіберзлочинців знаряддям для вчинення банківського шахрайства та відмивання грошових коштів.

На сьогоднішній день мережа Avalanche ліквідована. По всьому світу вже затримано 11 осіб, заходи з затримання решти учасників мережі продовжуються.

Організаторів даної злочинної групи чекає покарання до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомлялось раніше, хакери зламали сайт Кличка та закликали покарати “свинарчуків” Порошенка.