Національний банк (НБУ) заявив про зниження кількості підроблених банкнот національної валюти у першому півріччі 2019 року. Про це повідомляє пресслужба банку.

Кількість та сума підроблення банкнот гривні за перше півріччя 2019 року, якщо порівняти з аналогічним періодом 2018 року, знизилися на 26% та 20% відповідно.

Як зазначається, традиційно більшість (99%) вилучених з обігу у першому півріччі 2019 року підроблених банкнот гривні припадала на банкноти чотирьох номіналів:

500 грн (50% від загальної кількості вилучених підробок), 100 грн (24%), 200 грн (14%), 50 грн (11%).

Інші вилучені з обігу підроблені банкноти номіналами від 1 до 20 гривень становили лише 1%.

Зазначається, що найчастіше виявлені підроблені банкноти збувають через каси закладів швидкого харчування, торгівлі та автозаправних станцій.

При цьому, більшість підроблених банкнот виготовлено за допомогою струменевих принтерів – 93%. Підробки, що виготовлені лазерними принтерами та за допомогою кольорових копіювальних апаратів, становили 6%, поліграфічним способом виготовлений 1% підробок.

Також у НБУ повідомили, що у серпні цього року зафіксоване збільшення вилучення з обігу підроблених банкнот номіналом 500 гривень зразка 2006 року, виготовлених струменевим друком з імітацією ультрафіолетового захисту. Зокрема, вилучено близько 60 банкнот, що збувалися у касах автозаправних станцій у різних регіонах країни (м. Київ та Київська, Закарпатська, Волинська, Черкаська, Житомирська області).

Як писав «Вголос», Нацбанк встановив курс валют на 27 серпня.