Голова Львівської ОДА Петро Олійник заявив, що за фірмою, яка завезла в Україну угорські гудрони, «стоїть» МВС України. Про це він заявив на засіданні колегії Львівської ОДА сьогодні. «Народ повинен знати правду: засновником фірми, яка завезла гудрони в Україну, є Міністерство внутрішніх справ України», - заявив Олійник. «За перевіреними даними, представники міністерства за кожну тонну завезених гудронів додатково отримали приз - по 30 доларів США», - додав голова ЛОДА.

Як повідомляло агентство, влітку 2003 року ТзОВ «Осма-Ойл» прийняла з Угорщини 27 вагонів (3,4 тис. т) нейтралізованих гудронів для утилізації їх на Добротвірській ТЕС. Угорська сторона пообіцяла за утилізацію гудронів надати львівській фірмі обладнання і технологію для переробки кислих гудронів загальною вартістю 2 млн. євро. Добротвірська ТЕС під тиском з боку жителів Добротвору відмовилася спалювати відходи.

Загалом на Львівщині знаходиться близько 200 тисяч тонн кислих гудронів (на Грибовицькому сміттєзвалищі) та біля 20 тисяч тонн нейтралізованих гудронів, завезених з Угорщини. МЗС України звернулось з вимогою до уряду Угорщини вивезти гудрони з території Львівсько області. Угорський уряд досі не відповів на цю вимогу.

Гудрони - це шкідливі залишки нафтопереробки, до хімічного складу яких входять токсичні речовини, важкі метали та інші небезпечні сполуки, які спричиняють у людини алергію, розвиток ракових клітин та інше.