Нещодавно експершому заступнику міністра юстиції, колишньому уповноваженому у справах Європейського суду, особам, наближеним до екснардепа, оголосили підозру.

Про це інформує пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У відомстві наголосили, що колишніх чиновників підозрюють у розкраданні державних коштів на суму, яка перевищує 54 млн гривень.

У вересні 2013 року представник товариства "Золотий Мандарин Ойл", підконтрольного колишньому народному депутату України, і за його безпосередньою вказівкою підготував і направив до Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) заяву про стягнення з державного бюджету України 54 млн 179 тис. грн як невиплачену заборгованість з боку ПАТ Київенерго перед підприємством зі зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Слідством було встановлено, що незважаючи на рішення суду на свою користь, "Золотий Мандарин Ойл" не звертався до виконавчої служби за його реалізацією, однак про цей факт ЄСПЛ не повідомив.

Крім того, був прихований і факт поступки права вимоги до ВАТ Київенерго на користь іншої приватної компанії, також афілійованої з колишнім народним депутатом - організатором схеми, що відбулося за півроку до звернення до ЄСПЛ.

Надалі, за версією слідства, для супроводу справи в ЄСПЛ екс-нардеп домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію щодо дружнього врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався виплатити на користь підконтрольної нардепу компанії 54 млн 179 тис. грн з держбюджету України за зобов'язаннями, що виникли між двома приватними особами. На підставі чого в лютому 2016 року Мін'юстом була перерахована зазначена сума коштів.

Частина підозрюваних висловили готовність співпрацювати зі слідством і дати викривальні свідчення. Досудове розслідування триває, встановлюються інші особи, причетні до скоєння злочину.

Як писав "Вголос", СБУ затримала посадовців КМДА, які привласнили 20 мільйонів.

Напередодні ОГП підписав підозри двом колишнім топ-чиновникам.