“Понад 400 000 підписів вже зібрано обласними структурами Української народної партії за визнання Української Повстанської Армії учасником визвольних змагань”, - заявив заступник лідера УНП Олекса Гудима. Він нагадав, що Українська народна партія на своєму з‘їзді у лютому нинішнього року звернулася до Президента України, до Прем‘єр-міністра і до голови Верховної Ради з вимогою законодавчого урегулювати визнання Української Повстанської Армії учасником визвольних змагань і надати ветеранам УПА відповідного соціального статусу. УНП пообіцяла зібрати мільйон підписів до Дня Незалежності. “Тобто партія не має жодних сумнівів, що мільйон підписів до зазначеного строку збере. І вже на початку нової сесії, тобто, 6 вересня, в парламенті, в Уряді, і в Секретаріаті Президента активісти Української народної парії мають намір вручити цей мільйон підписів у підтримку визнання УПА учасником визвольних змагань”, - зазначив Олекса Гудима, передає прес-служба УНП.

Він особливо наголосив на тому, що географія, де збираються підписи, дуже різноманітна, а національність підписантів - тим більш. “Зокрема, це особливо видно в Одесі, де до партійного офісу підходять і росіяни, і євреї, адже Одеса – інтернаціональне місто. Отже, справа не в тому, на яких теренах діяла Українська Повстанська Армія, а в тому, за що вона боролася. А боролася вона за незалежність України”, - зазначив заступник лідера УНП. “Отже, ми бачимо, що наша ідея має симпатиків у багатьох областях, тобто, тут мова йде вже не про якийсь тиск на Уряд, на Президента, чи на Верховну Раду, а цілком очевидно, що вже давно всі усвідомили: визнання УПА воюючою стороною має бути здійснено державою цього року”, - підкреслив Олекса Гудима.

"Ми збираємо підписи відкрито – на майданах, під церквами, нам їх поштою пересилають. До нашого часопису “Народне слово” надсилають фантастичну кількість листів, де підписуються цілими родинами. Тож ця справа виявилася значно легшою, ніж ми сподівалися”, - зауважив заступник лідера УНП. “Тому ми говоримо, що коли Президент, Прем‘єр і Верховна Рада не дослухаються до нашої вимоги, то ми продовжимо збирати підписи і після Дня Незалежності – до Покрови. Але тоді вже чинні влада буде змушена давати публічні відповіді”, - підкреслив Олекса Гудима.