Напередодні засідання Ради національної безпеки й оборони України з питань енергетичної безпеки голова підкомітету Комітету ВР з питань ПЕК Олександр Гудима прогнозує нові енергетичні кризи і наполягає на якнайшвидшій розробці енергетичної стратегії України. Про це він повідомив сьогодні на прес-конференції в Києві.
"У зв'язку з тим шляхом, що вибрала Україна, ми можемо очікувати нових загострень у відносинах на ринку нафтопродуктів, на ринку газу або на ринку ядерного палива", - сказав він.
Гудима відзначив, що як і раніше основним джерелом енергетичних постачань в Україну у всіх цих секторах залишається Росія. Він нагадав, що у 2000 році США пережили глибоку енергетичну кризу, однак протягом трьох місяців була розроблена енергетична стратегія, після чого вже протягом п'яти років криз у цій галузі не спостерігається.
Українська енергетична стратегія також розробляється з 2000 року, однак у рішенні проблеми, по оцінках А.Гудими, "ми не просунулися ні на йоту".
Гудима пропонує Президентові, Прем'єр-міністрові та РНБО створити державну комісію для розроблення енергетичної стратегії. Він відзначив що дуже важливо, щоб дана стратегія розроблялася в одному центрі, тому що в 2000 році нею почали займатися в Адміністрації Президента Леоніда Кучми та в уряді Прем'єра Віктора Ющенко. Два центри впливу не дозволили створити єдиної концепції.
Гудима відзначив, що вже є Указ Президента про створення робочої групи по даній проблемі, а також сказав, що не здивується, якщо аналогічні групи будуть створені в уряді Юліи Тимошенко і у РНБО.
На думку Гудими, сконцентрувавши зусилля в єдиному центрі, уже цього року можна розробити базовий документ, основні напрямки енергетичної стратегії.
Також він оцінив короткострокові дії уряду по врегулюванню кризи на ринку нафтопродуктів як абсолютно вірні. Щодо зауважень Президента А.Гудима відзначив, що, оцінюючи 100 днів роботи нового уряду, Президент його явно перехвалив, а в розпал кризи облаяв.

ЛІГАБізнесІнформ