Рішення про припинення реекспорту газу - це тимчасовий захід. Про це заявив народний депутат України, голова парламентського підкомітету з питань газової промисловості Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, заступник голови Української народної партії Олександр Гудима.

Гудима, зокрема, відзначив, що існують дві можливі причини, згідно з якими уряд ухвалив рішення про припинення реекспорту газу.

Першою причиною народний депутат вважає звинувачення главою Служби безпеки України Олександром Турчиновим низки структур, що експортували газ, від «діяльності» яких український бюджет не одержав сотні мільйонів доларів. «Тому що злочинний експорт газу є, звичайно ж, невигідним для України», - підкреслив Гудима.

«Друга причина - це абсолютно «беззуба» політика енергетичного блоку уряду, це постійне загравання з Туркменією і Росією і зрада національним інтересам», - відзначив заступник голови УНП.

На думку Гудими, головна проблема полягає в тому, що «Мінекономіки не має ясності з балансом газу». «Якщо уряд розбереться з цими газовими «покладами» і внутрішніми справами, то Україна відновить реекспорт газу. Адже це дуже вигідний бізнес», - підкреслив народний депутат.

ProUa