Про це повідомив Президент України Петро Порошенко під час телефонних консультацій з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, передає прес-служба президента.

«Петро Порошенко подякував Ангелі Меркель за направлення в Україну гуманітарної допомоги. Він повідомив, що 112 вантажівок із гуманітарною допомогою для постраждалих на Донбасі вже перетнули український кордон і прямують до Києва», - йдеться в повідомленні.

Петро Порошенко та Ангела Меркель обговорили процес мирного врегулювання на Донбасі. Співрозмовники констатували, що відсутність сталого прогресу з виконанням Мінських домовленостей, а також продовження обстрілів з боку бойовиків ставлять під загрозу план мирного врегулювання. Зокрема, Президент наголосив на необхідності відновлення контролю за українсько-російським кордоном на ділянці, яка окупована, створення можливості для виконання українськими прикордонниками своїх функцій при моніторингу ОБСЄ та належному технічному забезпеченні.

Ангела Меркель та Петро Порошенко наголосили, що проведення місцевих виборів у деяких районах Донецької та Луганської областей має відбуватись у відповідності з українським законодавством, а також в умовах сталого двостороннього припинення вогню, рівних можливостей ведення передвиборної кампанії, залучення міжнародних спостерігачів.

Як писав «Вголос», загальна вартість гуманітарного вантажу сягає 12 мільйонів доларів.

Раніше Канцлер Німеччини Ангела Меркель у розмові з Президентом України Петром Порошенком пообіцяла, що Німеччина виділить 25 млн євро на будівництво тимчасового житла для переселенців