Прикордонники Мостиського та Сумського загонів спільно з санітарно-карантинними підрозділами провели температурний скринінг та опитали іноземців про стан здоров’я.

Після усіх заходів контролю автомобільні колони у супроводі представників Нацполіції попрямували до пунктів пропусків  на кордоні з Республікою Молдова, інформує Держприкордонслужба України.

«Загалом з початку карантинних заходів, із 16 березня 2020 року,  українськими прикордонниками забезпечено пропуску 15 таких колон із 248 транспортних засобів. Ними додому повернулися понад 1400 іноземців, переважна більшість з яких громадяни Молдови», – зазначають у ДПСУ.

Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко розповів хто зараз може в’їхати в Україну та кого пропускають за окремим рішенням під час карантинних заходів.

«В'їхати можуть громадяни України, іноземці, у яких є посвідка на проживання в Україні, ті, у кого або батьки, або діти – громадяни України, а також акредитовані співробітники дипломатичних місій», – розповів очільник відомства.

«Зараз багато пропускаємо на похорон близьких родичів, кожен день по 10-20 осіб. І також ми з розумінням ставимося до наших сусідів, громадян Молдови, які їдуть з Росії та ЄС до себе на батьківщину – кожен день формуємо колони і Нацполіція їх супроводжує», – додав Дейнеко.

«Ми гарантуємо, що ці громадяни по дорозі не виходять, крім як справити нужду в спеціально відведених місцях. Якщо навіть вони інфіковані, то українські громадяни від цього не постраждають», – зауважив очільник прикордонного відомства в інтерв’ю.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=5_E_wy1oMHk&feature=emb_logo