Польська Федерація Футболу обрала нового голову. Під час з'їзду неоднозначну а подекуди вельми критичну реакцію викликав виступ Президента Федерації Футболу України Григорія Суркіса

30 жовтня увечері делегати з'їзду Польської Федерації Футболу (Polski Związek Piłki Nożnej) обрали нового голову - Гжегожа Лято (Grzegorz Lato). У списку були ще 2 кандидати - Збігнєв Бонєк (Zbigniew Boniek) та Здіслав Кренчіна (Zdisław Kręcina). Голосування відбувалось таємно, а за Гжегожа Лято віддали голоси 57 зі 113 делегатів - рівно стільки, скільки було потрібно!

Під час з'їзду неоднозначну а подекуди вельми критичну реакцію викликав виступ Президента Федерації Футболу України Григорія Суркіса, який офіційно закликав підтримати одного з кандидатів: «у такій ситуації як у Польщі, я просив би людину, яка уже працювала у Федерації - зніми свою кандидатуру. Влада не дозволить тобі працювати! І дай можливість працювати тій особі, яка приїхала. Можливо, навіть маючи у крові частину західної цивілізації». Делегати з'їзду сприйняли слова Суркіса як заклик голосувати за Збігнєва Бонека і відхилити кандидатуру Здіслава Кренчіни, який, до речі, днями давав свідчення у прокуратурі з приводу здійснення фінансових операцій ПФФ.

У свою чергу, колишній голова ПФФ Міхал Лісткєвіч (Michał Listkiewicz) у прощальному виступі дякував і просив вибачення: "Хочу попросити вибачення у всіх, хто, можливо, розчарувався у мені, хто очікував більше. Я старався зробити якнайбільше, працював з усіх сил, не все мені удалось, якщо когось розчарував - прошу вибачення".

Оригінальний подарунок діячам польського футболу зробили польські правоохоронні органи - коли розпочинався з'їзд, співробітники Центрального Антикорупційного Бюро (Centralne Biuro Antykorupcyjne) затримали чергового підозрюваного в справі продажів результатів матчів. Суддю першої ліги Альберта С., який начебто отримав хабар у розмірі 10 тис. злотих (ор. 20 тис. грн), одразу ж відправили на допит у Вроцлавську прокуратуру. Серед пред'явленних судді звинувачень - прийняття матеріальної користі. За інформацією прокуратури, це не кінець арештів, а над корупцією в польському футболі доведеться ще попрацювати.

Як на день проведення виборів нового голови Польської Федерації Футболу - надто промовиста інформація, бо чи не найважливішим завданням нового голови має стати боротьба з корупцією у польському футболі.

Хоча, у передвиборчий період розпочались певні зміни - як лавина посипались звинувачення та затримання футбольних діячів. Звинувачення почули майже 200 тренерів, суддів, активістів. Oстанніми днями навіть троє з найвищого керівництва.

Після оголошення результатів виборів, Гжегож Лято заявив, що не заспокоїться допоки імідж Польської Федерації Футболу не стане достойним. Проте, напередодні газета "Dziennik" опублікувала статтю, де стверджується, що новим головою Польської Федерації Футболу уже цікавиться прокуратура в зв'язку з одним з трансферів.

Гжегож Лято: "Якщо Україна не буде готова, проведемо Євро з Німеччиною..."

Новий президент Федерації футболу Польщі Гжегож Лято повідомив, що його країна готова об'єднатися з Німеччиною для проведення Євро-2012, якщо Україна не буде готова до цього турніру.
«Якщо в України заберуть права на організацію Євро-2012, це не буде для Польщі дуже поганою новиною. До чемпіонату Європи в 2012 році будуть готові Краків і Хожув, а захід ми можемо організувати з Німеччиною», – цитує Лято РІА Новости з посиланням на телеканал TVN24.

Довідка

Гжегож Лято  народився 8 квітня 1950 року.
Амплуа нападаючий
Клуби "Сталь" Мелєц ( 1966-1979)
"Локерен" (Бельгія) ( 1980-1982, цей перехід був дозволений керівництвом країни у зв'язку з успішним виступом Лято на чемпіонаті світу-78)
"Атланта" (Мексика) ( 1982-1983)
"Торонто Насьональ" (Канада) ( 1983-1985)
Працював тренером у Канаді й Польщі
Титули Чемпіон Олімпійських ігор 1972
Віце-чемпіон Олімпійських ігор 1976
3-й призер чемпіонатів світу 1974 (кращий бомбардир турніру - 7 голів) і 1982
Учасник чемпіонату світу 1978
Чемпіон Польщі 1973, 1976
Кращий футболіст Польщі 1974, 1977
За збірну Польщі виступав у 1971-1984 рр. Провів 104 матчі, забив 45 голів.
Перший матч за збірну 10 листопада 1971 року з Туреччиною (5:1) у Кракові.
Останній матч за збірну 17 квітня 1984 року з Бельгією (0:1) у Варшаві.