Комп’ютери ЦВК зазнали масштабної кібератаки. Вона була спрямована на блокування доступу користувачів до інформації про підготовку до виборів Президента України.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

Повідомляється, що СБУ у взаємодії зі співробітниками ЦВК вдалося попередити атаку на комп’ютерне обладнання, що забезпечує роботу офіційного інтернет-сайту комісії.

"З метою локалізації кібератаки та усунення її негативних наслідків фахівцями здійснено низку практичних заходів, що дозволили припинити негативний вплив на роботу веб-ресурсу Центральної виборчої комісії", - йдеться в повідомленні.

СБУ встановила, що атаку було проведено за технологією http flood, через генерацію постійних запитів, які ускладнювали роботу інформсистеми та блокували можливість доступу користувачів.

"Для проведення кібератаки зловмисники використовували розгалужену мережу сайтів на базі неоновленої версії системи WordPress, що дозволило хакерам без відома власників використати їх для генерації об'ємних запитів", - пояснюють у СБУ.

В СБУ кажуть, що зараз перевіряють можливу причетність до організації кібератаки російських спецслужб та підконтрольних їм хакерських угруповань.

Раніше в РНБО заявляли, що Росія планує задіяти всі наявні сили для того, щоб вплинути на результат президентських виборів в Україні.