Доступ до цихсторінок CENTCOM досі не відновлений, передає «Укрінформ».

«Ми можемо підтвердити, що акаунти CENTCOM у мережах Twitter і YouTube були зламані сьогодні вранці. Ми вживаємо відповідних заходів для розв’язання проблеми», – цитує Reuters заяву Центрального командування.

Після злому, як зазначає агентство, на сторінці CENTCOM у Twitter з’явилося повідомленні із зображенням фігури в чорно-білій хустці зі словами «CyberCaliphate», а також «Я люблю тебе, ІДІЛ (Ісламська держава – ред.)».

На сторінці Центрального командування в YouTube у добірці відео з повітряними ударами ВПС США по цілям ІДІЛ в Сирії та Іраку з’явилися два ролики з про-ісламістськими заголовками.

Речник Білого дому Джош Ернест, коментуючи інцидент під час брифінгу в понеділок, визнав, що акаунти CENTCOM постраждали від атаки хакерів та наголосив, що в цій ситуації не йдеться про викрадення даних.

«Існує велика різниця між масштабним зломом та хакерською атакою на Twitter», – зауважив Ернест.

Нагадаємо, Центральне командування США (United States Central Command, CENTCOM) вважається вищим об’єднання видів Збройних сил Сполучених Штатів у складі міноборони. Командування наділено функціями підготовки та ведення військових операцій на Близькому Сході та в Центральній Азії. Бойові операції з протидії екстремістській організації «Ісламська Держава Іраку та Леванту» (ІДІЛ) входить у компетенцію CENTCOM.