Про це повідомив міський голова Харкова Геннадій Кернес, передає «Радіо Свобода».

«Ми всі розуміємо, що будь-яка робота має бути оплачуваною, тому у бюджеті 2016 року на ці цілі передбачені гроші. Наступного року крок за кроком будуть змінені таблички на будівлях», – сказав Кернес 25 грудня.

Геннадій Кернес відкинув можливість на певному етапі розташування табличок, де б поряд з новою назвою вулиці вказувалася у дужках стара, щоб мешканцям було легше вивчити нові топоніми. За його словами, цього не передбачає закон про декомунізацію.

Разом з тим міський голова обіцяє зробити все можливе, щоб харків’яни якнайменше відчули процес перейменування. Впродовж встановлення табличок з новими назвами вулиць на будинках, людей додатково інформуватимуть про зміни на офіційному сайті міськради та у соцмережах.

Раніше перший заступник міського голови Ігор Терехов повідомив, що декомунізація Харкову може обійтися у 10 мільйонів гривень. У цю суму посадовець включав витрати на переоформлення документів людей та за потреби комунальних підприємств, а також закупку табличок з назвами вулиць. Для їхньої закупівлі проведуть відповідні тендери.

У рамках першого етапу у Харкові перейменовано 172 вулиці, площі і проспекти. У другому списку на перейменування від 50 до 70 вулиць, кількість перейменованих топонімів залежатиме від юридичної та історичної експертизи, яку міська рада замовила у харківських університетах.