Третю спробу внесення питання до порядку денного на початку липня ініціював голова обласної державної адміністрації Ігор Райнін, власне який і закликав депутатів до позачергових зборів заради рішучого голосування з питання ставлення до Росії як ворога, передає «Радіо Свобода».

«За» – 69, «проти» – 4. Такий результат завершення тривалої епопеї щодо принципового голосування за підтримку рішення Верховної Ради України про визнання Росії агресором. Це голосування добровільним, усвідомленим не назвеш, бо нинішня міськрада складається з Партії регіонів та решти місцевих сил, що підтримують курс суперечливого мера Генадія Кернеса. Вперше депутати намагалися внести це питання до порядку денного ще в лютому.

Міський голова Генадій Кернес, який головує на сесіях міськради, послідовно наполягав не псувати дружні стосунки Харкова з Росією. Так, нещодавно він заявив: «Харків – прикордонне місто, і ми всі знаємо, скільки у нас зв’язків особистих, не особистих, зв’язки у підприємств із Російською Федерацією. Тому я хочу, аби такі питання – дуже-дуже політичні – в нашій залі не розглядалися».

Вносячи нині на голосування третє за порядком денним питання, Кернес був не балакучим, мовчали і депутати з його команди.

«Все тече, все змінюється, життя триває, Харків відроджується. Харків’яни, слава Богу, живуть у мирному Харкові, сьогодні це на першому місці. Люди не хочуть війни – це однозначно», – сказав Кернес перед самим голосуванням.

Голосування відбувалось у таємному режимі, оскільки більшість депутатів відмовилися від пропозиції позафракційного депутата Дмитра Мариніна проголосувати поіменно аби кожен виборець знав «своїх героїв».

Депутат-комуніст Олексій Перепелиця з трибуни нібито від імені харків’ян заявив, що голосування за визнання Росії державою-агресором є невигідним, мовляв, від цього жити «красивіше й веселіше» не стане. А саме голосування комуніст назвав «кон’юнктурним».

«Третій раз відбувається спроба зґвалтувати міську раду. Я розумію навіщо це потрібно Райніну. Він наглядач із Києва він повинен продемонструвати, що контролює ситуацію тут і все у нього в кишені. Я не хочу бути в нього в кишені», – заявив Перепелиця, виступ якого у міськраді, де він закликав до дружніх відносин із Росією супроводжувалися вигуками: «Ганьба!» та «Чемодан, вокзал, Росія!».

Натомість депутат від фракції Партії регіонів Ігор Вировець не злякався проголосувати «за». Він нагадав присутнім, що січневе рішення Верховної Ради України про визнання Росії державою-агресором підтримали в Європі та США.

«Так смішно нам депутатам не підтвердити цю загально світову точку зору. А що стосується слів…, що Путін не хоче війни, – згоден Путін теж не хоче війни. Він хоче аби ми здалися і не воювали, щоб ми просто віддали все, що у нас є», – наголосив Вировець.