Про це інформує прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода».

В свою чергу Генпрокуратура доручила з'ясувати обставини справи Жовківській районній прокуратурі. Зокрема, на розмову викликали заступника директора фестивалю, депутата Жовківської районної ради від ВО «Свобода» Ігоря Іванюка. Суть звинувачень полягала в тому, що на фестивалі, присвяченому 121-ій річниці з дня народження Провідника ОУН Євгена Коновальця, звучали гасла, які, на думку оплотівців, розпалюють міжнаціональну ворожнечу. До таких гасел вони зарахували «Слава Україні!» та »За побудову української України».

Реагуючи на таке звернення, Жовківська РО ВО «Свобода» дослідила діяльність ХГОО «Оплот». Як виявилося, на своєму сайті оплотівці брутально зневажають державні символи України, перекручують історичні факти та зневажають пам'ять тих, хто віддав своє життя за волю України, воюючи в лавах УПА.

Як наслідок, з ініціативи свободівців Жовківська районна рада скерувала до Генерального прокурора України таке звернення:

«Жовківська районна рада занепокоєна діяльністю на території України організацій, які своєю діяльністю несуть загрозу цілісності Української держави, розпалюють міжнаціональну ворожнечу та зневажають Державні символи України.

Це стосується зокрема діяльності Харківської громадської обласної організації «Оплот», елементом емблеми якої є прапор іноземної держави. На інформаційному ресурсі, пов’язаному з вказаною організацією http://oplot.info, розміщені численні матеріали, спрямовані на розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Серед таких матеріалів, зокрема статті «Преступления ОУН-УПА в годы Великой Отечественной войны» (http://oplot.info/node/2034) та «"Херои" Украины» (http://oplot.info/node/2432), в яких перекручуються історичні факти з метою розпалювання ворожнечі та приниження гідності тих, хто віддав своє життя за Україну в лавах УПА.

Та особливо вражають факти зневаги до Української держави та її символів, визначених Конституцією України. В статті «Украинская символика как оплот государственности. Чьей?» (http://oplot.info/node/228) представники вказаної організації, маніпулюючи історичними фактами, розглядають історію становлення символів Української держави та надають їм негативного змісту. Зокрема, вказана стаття містить такі слова: «А впрочем, как судьба может улыбнуться стране, которая не определилась со значением своего герба, имеет флаг предателя и поет пессимистический гимн, состряпанный на пьяную голову?»

Вказаний факт, на нашу думку, містить ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 338 Кримінального Кодексу України і є публічною наругою над Державним Прапором України, Державним Гербом України та Державним Гімном України.

З огляду на це, Жовківська районна рада звертається до вас щодо вивчення наведених вище фактів діяльності ХГОО «Оплот», а також просить дати їм належну правову оцінку та вжити заходів, визначених законом».