Християнсько-Демократичний союз України розпочинає підготовку до самостійної участі у парламентських та місцевих виборах 2006 року. Про це сьогодні заявив голова ХДС, нардеп Володимир Стретович у виступі на з’їзді партії, який відбувається у Києві.
Володимир Стретович зазначив, що партія докладе усіх зусиль, щоб підготуватися до участі у майбутніх виборах. В цьому напрямку партія до вересня повинна розбувати свої партійні організації на місцях, розвити роботу молодіжної і жіночої організацій ХДС, підняти авторитет своїх друкованих видань, а також утворити виборчі штаби та підібрати членів для роботи у виборчих комісіях.
Володимир Стретович зазначив, що партнерами ХДС на майбутніх виборах можуть стати партії „Пора”, УPП „Собор” та УНП.
У роботі з’їзду ХДС приймає участь 205 делегатів від 24 обласних організацій. в тому числі Львівську обласну організацію ХДС представляють 40 делегатів.
З’їзд привітав глава УПЦ КП Філарет, від УАПЦ архієпископ Ігор, від УГКЦ ректор УКУ о. Борис Гудзяк.
Перший заступник держсекретаря України Іван Васюник зачитав привітання від президента Ющенка. У привітанні президент Ющенко побажав, щоб ХДС наполегливо відстоювала ідею єднання християнських партій, висловив слова подяки і визнання ролі партії у президентських виборах. Учасників з’зду також привітав голова ВРУ Володимир Литвин.
Серед гостей з’їзду - голова УРП „Собор” Анатолій Матвієнко, голова РХП Микола Поровський, голова СДПУ Юрій Буздуган.
В кулуарах з’їзду зауважені міністр Віктор Лисицький, екс-голова МЗС Костянтин Грищенко та ін.