Міністерство освіти і науки України вивчить питання про визнання предмета "Теологія" (богослов'я) науковою дисципліною і надання духовним семінаріям та академіям статусу вищих навчальних закладів
Про це в листі ім'я голови ХДС Володимира Стретовича повідомив заступник Держсекретаря України Маркіян Лубківський. ― повідомила "Прес-Тайм" пре-служба ЛОО ХДС.
Ініціатива про надання офіційного статусу предмету "Теологія" і духовним навчальним закладам була озвучена VІІ з'їздом ХДС 26 березня 2005 року в офіційній заяві делегатів з'їзду.
У заяві, зокрема, зазначалося: "Представники діючих в Україні Церков і релігійних організацій позбавлені можливості отримати духовну освіту, яка би визнавалася на державному рівні. 173 духовні навчальні заклади (семінарії, академії, інститути тощо), в яких навчаються понад 20 тисяч осіб (дані станом на початок 2005 року), формально не мають статусу вищих навчальних закладів, а отримані після їх закінчення дипломи не визнаються державою. Таким чином, десятки тисяч священиків, в першу чергу християнських віросповідань, з пункту бачення держави не мають вищої освіти і не можуть працювати у нерелігійних (світських) установах та організаціях".
Християнсько-Демократичний Союз обіцяє контролювати процес вирішення цього питання, "важливого для всіх церков і конфесій України".