ХДС підтримує президента Ющенка, але вступати в народний союз „Наша Україна” не буде. Про це йдеться у заяві секретаріату партії Християнсько-Демократичний Союз щодо майбутніх виборів-2006 до Верховної Ради та в органи місцевого самоврядування.
„Наступні вибори-2006 політична партія України "Християнський демократичний союз" буде проводити на основі підтримки усіх позитивних тенденцій в роботі влади, очолюваної В. Ющенком.
Водночас наша партія своєю глибоко обгрунтованою і суто конструктивною критикою буде працювати над виправленням цілком можливих помилок нової влади надаючи, тим самим, конче необхідну підтримку всенародно обраному Президенту України Віктору Ющенку”, ― сказано у заяві.
Член Президії ЛОО партії ХДС Андрій Болкун щодо створення єдиної партії зазначив: "Партія - це добровільне об’єднання громадян, які є прихильниками тої чи іншої концепції розвитку суспільства, прихильниками певної політичної ідеї. Християнська ідея - зрозуміла людям і знаходить
в Україні немало прихильників. Спекулювати на прізвищі Ющенка нікому не дозволено - це, щонайменше, неморально. Бажаючих отримати "дах" Ющенка все більше, і більше. Скоро ж наступні вибори. А якою буде Програма нової партії, концепція діяльності - це, як виявилось, справа
другорядна. "Криша" понад усе. ХДС, як партія ідеологічна, із традиціями, буде діяти відповідно до своєї програми та Статуту. 26 березня у нас черговий з’їзд, на якому ми будемо розглядати перспективи своєї діяльності. Щодо ситуації в області, то ХДС повністю підтримувати дії нової влади, які скеровані на покращення життя людей. Але за помилки ми будемо критикувати, публічно. Говорячи образно, ми будемо у конструктивно-дружній опозиції".
Як повідомляв "Вголос", 5 березня у Києві відбудеться установчий з’їзд парії Народний союз „Наша Україна”.