Львівська обласна організація партії Християнсько-Демократичний Союз вимагає залишити курс "Християнська етика" у школах України.
Про це йдеться у відкритому листі партійної організації, який був прийнятий на засіданні Президії ЛОО ХДС 23 травня. ― повідомила прес-служба ЛОО ХДС.
У листі християни-демократи Львівщини висловлюють "рішучий протест проти ліквідації в українських школах предмету "Християнська етика", що станеться "внаслідок рішення Міністерства освіти і науки України про запровадження з 2005-2006 навчального року обов'язкового для вивчення навчального предмету "Етика".
"Ми розцінюємо впровадження космополітичного, не прив'язаного до реалій українського менталітету та історії, навчального курсу, як посягання на права громадян щодо вибору ними світоглядних засад виховання своїх дітей", ― наголошено у листі.
Львівські християни демократи у зв'язку із цим закликають "усіх небайдужих людей, усіх в кого є діти та внуки, висловити рішучий громадянський протест проти намірів Міністерства освіти і науки України щодо ліквідації навчального предмету "Християнська етика".
ЛОО ХДС вважає дії міністра освіти і науки Станіслава Ніколаєнка "наслідком руйнування традиційної етики українського народу попереднім тоталітарним режимом і нерозумінням міністром значення етичних засад для нормального функціонування суспільства".
На думку партійної організації, суміщення Станіславом Ніколаєнком посад народного депутата України та міністра освіти суперечить Конституції України і є "прикладом ігнорування ним засад не лише християнської, а й соціалістичної етики".
Саме з метою запобігання таких порушень у майбутньому ми наполягаємо на збереженні предмету "Християнська етика" у шкільних програмах за бажанням батьків.

Прес-тайм