"ХДС відкидає звинувачення у політичній відповідальності за ситуацію навколо польських військових поховань" - повідомила прес-служба ХДС 

"Християни-демократи не розуміють про яку політичну відповідальність ХДС за те що робиться зараз на Личаківському кладовищі говорить голова Львівської міської організації УНА-УНСО Остап Козак? Так, депутати міської ради-члени ХДС підтримали Ухвалу міської ради, бо переконані у життєвій необхідності українсько-польського поєднання. Текст цієї Ухвали є вистражданий та максимально компромісний. Ми чітко обстоюємо національні інтереси, але нікому не можна робити політики на кладовищах! Це не по християнськи!

Натомість, у п.6 Ухвали чітко зазначено, що відповідальним за приведення території польських військових поховань у відповідність до прийнятих рішень є виконавчий комітет Львівської міської ради та дирекція музею "Личаківський цвинтар". Ось з них і треба питати. Директор музею пан Ігор Гавришкевич є членом фракції УНП у міській раді. Знаємо, як сьогодні щодо "цвинтаря Орлят" голосували його однопартійці у Верховній Раді. Нехай тепер тут, у Львові, і продемонструють cвою послідовність. При чому у тій ситуації депутати ХДС, НРУ та НСНУ? Польська сторона повинна усвідомити, що вона мусить дотримуватись українського законодавства і не вдаватись до самовільних дій.

Крім того, до цього часу не має інформації про дотримання польською стороною п.7 Ухвали щодо увічнення місця поховання українців в с. Павлокома (РП), а без цього Ухвала Львівської міської ради не може вступити в дію.
В цілому ХДС з прикрістю констатує, що сьогоднішня ситуація, яка виникла навколо польських військових поховань на Личаківському цвинтарі, не сприятиме українсько-польському поєднанню і може ускладнити міждержавні відносини з нашими сусідами-поляками та зашкодити позитивному іміджу Президента України Віктора Ющенка у Польщі", - заявив заступник голови Львівської обласної організації партії Християнсько-Демократичний Союз Андрій Болкун.